Комунальні платежі будемо здійснювати через таксомати

471
Комунальні платежі будемо здійснювати через таксомати

Наприкінці минулого року в Києві почали встановлювати таксомати. Це прилади, які продають коди поповнення рахунка для мобілок та Інтернету. У таксоматі ці послуги оплачують готівкою, пише "Газета по-україниськи".

Видео дня

Київська фірма ”ЕкспресПей” таких електронних терміналів по Києву встановила близько 50. Вони є у великих торговельних мережах — ”Глобус”, ”Метроград”, ”Метрополіс”, ”Квадрат”, ”Піраміда”, ”Інтервал-Плаза” та в кількох філіях ”Ощадбанку”.

— Перший таксомат встановили в ”Метрополісі”, — розповідає бренд-менеджер фірми ”ЕкспресПей” Олександр Єрохін, 37 років. — Першим нашим клієнтом стала 50-річна жінка. Вона купила ваучер для мобільного телефону.

11-річна Катерина Грушко побачила таксомат у ”Метрограді”. Як він працює, розібралася зразу.

— Кнопки прямо на моніторі, — показує дівчинка. — Вибираєте мову. На екрані з’явиться інструкція, що робити далі.

У ”ЕкспресПей” кажуть, що з весни через таксомати можна буде оплачувати комунальні послуги. Ці апарати стоятимуть у кожній столичній філії ”Ощадбанку” і в цілодобових торговельних центрах.

— Таксомати дозволять спростити оплату комунальних платежів,— каже керівник прес-служби ”Ощадбанку” Ярослава Титова, 33 роки. — Людям не треба буде стояти в черзі, щоб заплатити за комунальні послуги чи телефон. Через термінал можна буде оплатити рахунки в будь який час.

Електронні термінали працюють у Європі та Росії. Цього року таксомати з’являться у Львові, Харкові та Одесі. За два роки їх планують установити понад дві тисячі в усіх великих населених пунктах країни. Крім готівки, в них можна буде розраховуватися через пластикові карти ”УкрКарт”.