УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Бунт у столичній прокуратурі

240
Бунт у столичній прокуратурі

Сьогодні повинно було відбутися офіційне представлення нового прокурора Києва. Але воно не відбулося. Причина – лист працівників Київської міської прокуратури до Президента України та генерального прокурора, у якому висловлюється протест з приводу заміни столичного прокурора Василя Присяжнюка на іншого.

У листі не названо ім’я потенційного наступника пана Присяжнюка. Але ні для кого не є секретом, що йдеться про «вигодуванця гнізда донецького» Рената Кузьміна. Він працював прокурором Києва за прем’єрства Януковича, і працівники міської прокуратури, схоже, більше не хочуть трудитися під його рукою. Кажуть, що вони мають на це серйозні підстави.

Дехто з експертів вважає, що повернення до керівництва міськпрокуратурою Кузьміна свідчить про те, що майбутня парламентська коаліція буде все ж таки помаранчево-білоблакитною. Окрім того саме цю людину кажуть проштовхує в столичні прокурори мер Києва Леонід Черновецький.

Ситуація, яка склалася з листом співробітників столичної прокуратури, - безпрецендентна. Напіввійськова структура, якою є в України наглядова інстанція повинна гне обговорювати накази, а виконувати їх. Таким робом,  у керівництва генпрокуратури залишається вибір: або звільнити всіх «підписантів», або не звільняти чільного прокурора міста Присяжнюка.

У прокуратурі міста Києва 21 червня 2006 року об 11.30 год. відбулися загальні збори трудового колективу та членів профспілкової організації прокуратури столиці, на якому одноголосно прийнято звернення до Президента України та Генерального прокурора України, текст якого наводиться.

Президенту України

Ющенку В.А.

Генеральному прокурору України

Медведьку О. І.

Вельмишановний пане Президенте!

Шановний пане Генеральний прокуроре!

У відповідності з Конституцією України прокуратура України –  єдиний орган, який посідає центральне місце у забезпеченні законності у державі і у період демократичних перетворень у суспільстві відіграє особливу роль.

Як відомо, визначальною умовою ефективного функціонування будь-якого державного органу є наявність досвідчених та кваліфікованих кадрів.

Саме тому,  на нашу думку, прокуратура не може  належно виконувати покладені на неї функції без неухильного дотримання законів, в першу чергу її працівниками, у тому числі при вирішенні кадрових питань.

У зв’язку з цим глибокі надії викликала у нас неодноразово проголошена позиція Генерального прокурора України Медведька О.І. щодо забезпечення кадрової стабільності та відмови від кадрових призначень за принципом політичної доцільності і особистої відданості.

У той же час, негативно впливає на роботу прокуратури штучні кадрові реорганізації – скорочення посад  з метою швидкого позбавлення від небажаних працівників.

 Так, за останній рік посада заступника Генерального прокурора України – прокурора міста (області) періодично скорочується та поновлюється у місті Києві та ряді областей України (Донецькій, Кіровоградській, АР Крим тощо) без належного обґрунтування та об’єктивної необхідності.

Найяскравішим прикладом на сьогодні є необґрунтована спроба звільнити через скорочення посади прокурора міста Києва Присяжнюка В.С.

Маємо всі підстави стверджувати, що підґрунтям цього є неприховані наміри  окремих посадових осіб місцевої влади впливати на кадрову політику прокуратури.

Ми, як і більшість українців, підтримали демократичні зміни у суспільстві. Працівники прокуратури відчули себе відповідальними за здобутки Майдану і минулі півтора року працювали з великим натхненням і завзятістю. Суттєво підвищилась ефективність нашої діяльності щодо боротьби зі злочинністю, захисту інтересів держави та конституційних прав і свобод громадян.

Колектив прокуратури міста Києва сподівається, що Президент України та Генеральний прокурор України забезпечать дотримання  Конституції України та Закону України «Про прокуратуру» щодо призначення прокурорів на 5 років і звільнення їх виключно на законних підставах, без використання брудних кадрових технологій.

З глибокою повагою

колектив прокуратури міста Києва

"КИЯНИ"