Гроші викидатимемо на сміття

312
Гроші викидатимемо на сміття

До такого висновку прийшла київські чиновники на засіданні міськдержадміністрації

Видео дня

Начальник Головного управління контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном Сергій Рюмшин каже, що тарифи на збирання, транспортування та захоронення твердих побутових відходів не переглядались з 1998 року. Тому він пропонує збільшити їх тарифи в 2,5 рази. Тому найближчим часом слід очікувати підвищення тарифів на вивезення сміття.

На думку начальника Головного управління комунального господарства Михайла Шпарика, підвищення цін неминуче, але його треба робити крок за кроком.

«Якщо ми підвищимо ціну вже – платити ніхто не буде. Тому робити це слід поетапно», - вважає він. Окрім того, варто прорахувати усі варіанти зменшення собівартості послуги.

Також слід повернутися і до системи утилізації, відкриття нових пунктів прийому сировини. Це, вважає Шпарик, дозволить розвантажити смітники.

«Про цей досвід, який існував за радянських часів, на жаль, ми сьогодні забули», - стверджує Михайло Шпарик.

Як відзначалося на колегії Київдержадміністрації, у середньому за рік у Києві утворюється близько 1,2 млн. тон  лише твердих побутових відходів, які вивозять тільки 15 спеціалізованих автопідприємств.

За словами Сергія Рюмшина, сміттєспалювальній завод «Енергія» та сміттєсортувальний комплекс «Грінко» не можуть впоратися з такими обсягами – їх загальна потужність 200 тис. тон на рік. Нинішня система вивезення сміття не забезпечує повноцінне прибирання територій перед будинками. Цьому сприяє і постійне скорочення кількості сміттєвих контейнерів, причому третина з них уже давно віджили свій вік. А вони мають стояти біля кожного під’їзду.

«КИЯНИ»