newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Лляне насіння

342
Лляне насіння

Сьогодні його визнано одним із найбагатших джерел лігнінів — сполук, що захищають організм від деяких видів гормонально залежних пухлин, зокрема раку молочної та передміхурової залоз.

Найліпше вживати лляне насіння в натуральному вигляді. Щодня його слід приймати по 50 грамів упродовж кількох тижнів. Це нормалізує роботу кишківнику, добре впливає на імунну систему, запобігає інфарктам, знижує рівень холестерину в крові.

Позіхаймо!

Стале твердження, нібито ми позіхаємо знічев'я, від нудьги, спростовують американські медики. Невропатологи з Нью-Иоркського медичного центру запевняють, що ми позіхаємо, аби не заснути. Саме цим вони пояснюють нестримне бажання попозіхати, наприклад, на довгих нудних зборах чи на нецікавій лекції.

Видео дня

Учені зазначають, що не варто стримувати себе, коли хочеться позіхнути. Річ у тому, що позіхання дуже корисне для здоров'я. Це — відображення прадавнього інстинкту, який є в усіх тварин (виявляється, позіхають навіть жаби). При позіханні дихальні шляхи людини максимально розширюються, м'язи розслаблюються, потім настає короткий, але дуже приємний для організму стан. Позіхання допомагає людині зняти втому, психічне навантаження, «скинути» стрес, оновити повітря в легенях. До речі, не слід ображатися на вашу «половину», якщо вона (він) позіхає. Це — ознака того, що з вами ваші чоловік чи дружина розслабилися, відпочивають, йому (або їй) добре й приємно.

І ще. Позіхаючи «на людях», затуляйте рот долонею — з естетичних міркувань, адже навряд чи комусь цікаво роздивлятися будову вашої ротової порожнини. Цього правила етикету слід змалку навчати дітей.

Малюка — на вулицю!

Часто молоді мами вважають, що прогулянку з немовлям можна замінити сном на балконі чи веранді. Однак такий сон не замінить повноцінну прогулянку на вулиці. Річ у тому, що там малюк не тільки дихає свіжим повітрям, а й пересувається у просторі. Навіть найменшій дитинці потрібні враження й події. Не варто думати, що коли немовля під час прогулянки в колясці спить, то воно не отримує жодних вражень. Уже давно відомо, що сон — не пасивний стан, і під час сну людина також спілкується з навколишнім світом.

Слід додати: спостереження показують, що на балконі дитина спить на годину-півтори менше, ніж під час повноцінної прогулянки на вулиці.

Не поспішайте приймати краплі

Снодійний ефект того чи іншого препарату аж ніяк не робить його снотворними ліками. Навпаки, це може бути його великою вадою, а відзначений у ліків снодійний ефект насправді сприяє не сну, а «відключці». Але організмові для підтримання себе в добрій формі потрібен саме сон.

Тому слід ще раз повторити: класичні транквілізатори (наприклад, феназепам) справляють побічну дію у вигляді сонливості, але не є снотворним. Це ж стосується і антидепресантів.

Багато хто за хибною «традицією» користується корвалолом чи валокордином, щоб заснути. Однак ці препарати не можна назвати навіть серцевими. їхня дія спрямована на регулювання роботи мозку, і лише як наслідок нормалізується робота серця. Природно, якщо «загальмувати» мозок, то з'являється і сонливість, але такий сон буде неглибоким і нетривалим. Організм не відпочине.

Крім того, постійне вживання корвалолу спричиняє залежність від нього, і надалі проблема — як самостійно заснути —' справді стає загрозливою.

А від безсоння є безліч народних засобів, абсолютно нешкідливих. Свого часу «Пост здоров'я» наводив їх. Ось, наприклад, вельми дієвий і без жодного побічного ефекту: ЗО грамів подрібненого кореня селери городньої залити літром охолодженої перевареної води, настоювати вісім годин, процідити, приймати по чайній ложці тричі на день. Цей засіб застосовують для поглиблення сну та подовження його тривалості.

Дайте дитині виспатись

Учені з Мічиганського університету (США) дійшли висновку, що діти, котрі мало сплять, удвічі частіше починають курити, вживати алкоголь і наркотики, аніж їхні однолітки, котрі висипаються вдосталь. Фахівці 10 років спостерігали за розвитком 257 хлопчиків і виявили, що багато з тих, у кого з раннього дитинства були проблеми зі сном, до 14 років уже познайомилися з тютюном, спиртними напоями та наркотичними речовинами.

Проблеми зі сном часто є сигналом прихованої тривожності та агресивності, тож батькам не варто залишати без уваги порушення сну в дитини.

Цілющий чай

Дві-три чашки зеленого чаю на день здатні загальмувати розвиток раку, встановили іспанські вчені. Один з активних інгредієнтів зеленого чаю — поліфенол ЕОСО. При концентрації, яку виявляють у крові та тканинахлюбителів цього напою, ЕОСО знищує ракові клітини, ви водячи з ладу важливий для їхньої життєдіяльності фермент.

При цьому вчені категорично не радять зелений чай вагітним. У дослідженні виявлено, що часте вживання зеленого чаю жінками в період запліднення та під час вагітності може спричинити дефекти розщепленого хребта і аненцефалії у майбутньої дитини.

«Сільські Вісті»