newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Євровікна: тепло чи здоров'я?

1,7 т.
Євровікна: тепло чи здоров'я?

В Україні - кампанія з енергозбереження. Український уряд разом з Европейським банком планує видавати населенню, тобто нам із вами, безпроцентні кредити на встановлення сучасних герметичних вікон. Які ж у євровікон переваги і які вади? Чи не шкідливі вони для нашого здоров'я?.. З'ясувати це "Експрес" вирішив як у прихильників, так і в противників встановлення пластикових вікон.

«За»

За словами Надії Яворської, експерта-консультанта з пластикових вікон, переваги сучасних вікон над старими дерев'яними великі. По-перше, вони майже цілковито герметичні, не випускають тепле повітря з помешкання і захищають оселю від протягів. Наприклад, температура в квартирі, де замість старих вікон поставили сучасні, стає вищою на три-чотири градуси без усякого додаткового обігрівання, бо тепло затримується всередині.

Видео дня

Крім того євровікна зі склопакетами чудово ізолюють ваше помешкання від шумів вулиці. Пластикову раму вікна не доведеться фарбувати, вона не боїться вологи. Оскільки склопакет герметичний, пил не потрапляє в раму. Тож доглядати такі вікна дуже просто: лише час від часу його слід протирати ззовні вологою губкою. Термін служби сучасних вікон — понад п'ятдесят років. Тож купують їх, можна сказати, раз на все життя. Єдина пересторога: не забудьте поцікавитися у виробника, чи має застосований під час виробництва профіль сертифікат відповідності екологічним стандартам.

«Проти»

А от на думку незалежного експерта Сергія Бєлінського, деякі вітчизняні фірми з виробництва вікон, бажаючи здешевити свою продукцію, часом вдаються до порушень.

"Вони використовують для виробництва рам дешевий ПВХ-профіль, призначений для промислових приміщень. Він містить у собі шкідливі для організму метали — свинець, кадмій. Коли віконну раму нагріває сонце, шкідливі речовини потрапляють у повітря в квартирі. Від цього може боліти голова, погіршується самопочуття. А сам неякісний пластик може з часом жовтіти, втрачати свої властивості, навіть тріскатися під впливом перепадів температури. Тож, купуючи вікно за "найнижчою" ціною, слід бути обережним", — застерігає Сергій Велінський.

Юрист Всеукраїнської громадської організації "Союз споживачів" Олена Петренко каже, що громадяни переважно невдоволені не так вікнами, як якістю їх встановлення:

"Буває, що монтажники залишають шпарини між рамою і стіною, інколи розміри вікна не відповідають отворові під нього. Тобто припускаються помилок, за які потім не хочуть відповідати. Є скарги на те, що у євровікнах з'являється конденсат. Це означає, що склопакети були неякісні й втратили герметичність. До речі, деякі зі споживачів не знають, що, міняючи вікна, будуть змушені міняти також підвіконня та зовнішні водостоки. Тому не забудьте порахувати додаткові витрати".

"Візьміть до уваги також те, — кажуть співробітники лабораторії Укрметртест при Держспоживстандарті, — що встановлення герметичних вікон погіршить циркуляцію повітря у вашому помешканні. Тому в сучасних вікнах зі склопакетами варто встановити спеціальні щілини-провітрювачі. Без них в оселі підвищується вологість, може з'явитися грибок. Мало кому відомо також, що гумові прокладки, які встановлено на рамах, слід періодично змащувати спеціальним мастилом. Без цього вони можуть втратити еластичність і потріскатися".

НА ЗАМІТКУ-

Профіль — основа, з якої виготовлено віконну раму. Його виробляють з армованого .пластику, алюмінію, дерева чи комбінації цих матеріалів.

Склопакет — кілька листів скла (переважно два-три), герметично з'єднаних між собою. Між ними є проміжок, в якому міститься повітря або інертний газ. Склопакети краще захищають оселю від шуму, пилу та мають кращі теплоізоляційні властивості,.ніж звичайне віконне скло.

Фурнітура — запірний механізм, зв'язаний із віконною ручкою, та система кріплення рам.

Катерина ВЛАСЮК, Петро ЯЦЕНКО, «Експрес»