newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

У Київській області розпалюється черговий земельний скандал

2,1 т.
У Київській області розпалюється черговий земельний скандал

Нагадаємо, він заявляв, що під сінокіс органи місцевого самоврядування виділяли навіть землі на глибині 15 метрів в руслі Дніпра. Однак процедуру, через яку такі порушення були можливі, досі не оприлюднювали.

Видео дня

Садове товариство «Острів» - найвіддаленіше від столиці дачне поселення і підпорядковане Бориспільській адміністрації. Дачний кооператив - на острові, і поки вихід до води був вільним, дачники були цілком задоволені своїм становищем. Однак нові землевласники почали відрізати острів від води.

За словами адміністрації, вони отримують ділянки законно. Прецедент створив громадянин на прізвище Бідюк: ділянку, де стоїть його вілла, власник продовжив далеко за червону смугу поселення, надалі позначивши землі громади як приватну власність.

Це сталось 2002 року. Потому Бідюк вирубав близько гектара зелених насаджень, а далі просто відрізав підходи до води кам`яним парканом. З цього прецеденту почалась війна на острові. Дачники судилися з заможним сусідом, але безрезультатно. Суд визнав незаконність дій Бідюка, але в задоволенні позову відмовив.

Віктор Третьяк, член садового товариства: «Человек этот часто упоминал фамилию Засухи. Говорил, что Засухи едят с его рук, что он самый богатый человек в Киевской области. Он с женой стоял на пляже, и жена говорит: знаешь Толя, на нас в суд подали, а он: это мурашки, что они могут сделать».

Михайло Волнушкін, колишній голова правління садового товариства: «От меня требовали через Борисполь - отдай ему землю, дай ему книжку, выдай землю за красной чертой товарищества. Я отказал ему в этом, я хочу честно смотреть людям в глаза».

Віктор Третяк, член садового товариства: «Когда ему надо было решить вопрос какой-то, и чиновник не соглашался, он вынимал мобильный телефон и говорил: вот это скажешь Засухе, что ты мне отказываешь в подписи».

Лариса Чепурна, член садового товариства: «Вот с этой улицы ми доступ к воде потеряли. Остался совсем небольшой кусочек - до этого зеленого забора. Как видите, совсем чуть-чуть».

Зелений паркан став новою сторінкою земельної війни. Він з`явився цієї зими - в цей же час почалося освоєння трьох земельних ділянок за червоною смугою генерального плану, а паралельно - вирубка дерев біля води - якраз навпроти цих ділянок. А напередодні перевірка прокуратури не знайшла на острові жодних порушень чинного законодавства, а місцева влада навіть визначила статус прибережної території - віддала її в оренду громаді.

Євген Біляєв, голова правління садового товариства: «В получении аренды для острова. То есть не персонально для людей, а персонально для громады. Это зона отдыха. Вот этот пляжик сделали. Это за счет этих людей. Они нам помогают - песок возят. И вот эти помогали - купили участки, это состоятельные люди, нормальные люди».

Мовляв, у товаристві переважно пенсіонери, і фінансової допомоги від них чекати годі. Люди, що придбали ділянки з виходом на берег, безумовно, мали намір монополізувати цей вихід, - каже голова товариства. Але їх попередили, що це неможливо - земля тепер офіційно в оренді у громади. Тому дерева вирубали... для організації пляжу.

Про зелений паркан голова правління теж не має для нас жодної інформації. Збори постановили ділянки надати, чиновники в Борисполі - щира їм дяка - допомогли офіційно оформити.

Ось так виглядає ділянка за зеленим парканом. Ділянка, що згідно чинного законодавства виділена під сінокіс. Ім`я власника ділянки голова товариства відмовляється повідомляти.

Втім, кажуть члени дачного товариства, формального власника у цієї землі ще немає, бо ділянку саме виставлено на продаж. А був би покупець - вже б почалося будівництво - як на сусідніх ділянках за червоною лінією. Важливо встигнути до весни, поки на дачах нікого немає і можна уникнути непотрібних скандалів.

Валентина Анісіфорова, член садового товариства: «Ми не знаем, будут здесь строить или нет. По всей вероятности, будут. Я не знаю, как верить председателю. Но остается у нас три улицы – те, которые дают доступ к воде. Мы боимся, что и те три улицы тоже у нас заберут».

Євген Біляєв, голова правління садового товариства: «Вот на генплане у меня нарисовано, я не знаю, что там такое, понимаете? У меня нет карт. Я не земельний виддилок. Эти вопросы НТН может задать в земельном виддилке».

Ми скористаємось порадою голови правління. Сподіваємось, наш візит до Борисполя допоможе зрозуміти, принаймні, масштаби прибережного сінокосіння на цій ділянці дніпровського русла.

Тарас Ратушний, Іван Любиш-Кирдей, НТН.