Нічний дозор на Шулявці триватиме кілька місяців

360
Нічний дозор на Шулявці триватиме кілька місяців

Із сутінками на Шулявському шляхопроводі з’являються молоді чоловіки у плямистих бушлатах, пише "Газета по-українськи".

Видео дня

Один охоронець постійно перебуває на мосту — над синіми павільйонами секонд-хенду, які відбудували після вересневої пожежі. Стоїть усю ніч, спершись об стовп. Аби відпочити, часом може ненадовго сісти на пластиковий стілець.

Наступного ж дня після пожежі, яка знищила ринок і ледве не пошкодила міст, приватних охоронців найняла адміністрація Шулявського ринку вживаних речей.

Інший охоронець, у чорній шкірянці й шапці, став скаржитися, що чергувати зараз не дуже комфортно.

— Вітер холодний, — розповідає 21-річний Роман Соколов, наминаючи пиріжки з пакета. — Аби не змерзнути, доводиться одягати під бушлат три светри, на ноги — дві пари утеплених штанів. Тоді якось можна відчергувати положених 14 з половиною годин.

Роман навчається у вузі, охоронцем підробляє. Працює п’ять ночей поспіль, потім має два вихідних. Чергує з шостої вечора до 8.30 ранку. Спати по три години на добу вже звик.

Охоронці зізнаються, що адміністрації ринку та й їм особисто погрожують. Мовляв, спалять і ті намети, які вже встигли відновити. Але хто саме — не зізнаються. Тому, власне, охорона й наглядає за мостом і територією навколо нього.

За два місяці чергувань охоронці вже познайомились із місцевими інспекторами ДАІ та міліціонерами. Іноді пригальмовують машини — водії запитують, як проїхати на Бориспіль або Троєщину.

Хлопці зазначають, що міст перебуватиме під охороною ще місяць-два — поки над павільйонами ринку не з’являться дахи. Критимуть металочерепицею — вона займається не так швидко, навіть якщо й кинути зверху якусь запалювальну суміш.