newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Як допомогти знедоленому Мурчику

390
Як допомогти знедоленому Мурчику

Часто у чуйних громадян виникає питання: що робити з підкинутими чи знайденими на вулиці цуценятами та кошенятами, чи є в місті якісь служби або організації, які, хай і за гроші, знайшли б житло та добрих господарів для гарненьких, розумних, але таких беззахисних створінь?.

Видео дня

Такими проблемами переймаються комунальні підприємства, зокрема й притулок для тварин, і кілька громадських організацій, які теж мають свої приміщення, та жодна з них не приїде за викликом і не забере цуценят у теплий вольєр. І не тільки тому, що всі ці заклади переповнені бездомними тваринами. Як запевняють ветеринари, ні в притулках, ні в так званих собачих готелях малюки просто не виживуть. Їм потрібен індивідуальний догляд.

Отже, ті кому не байдужа доля тварин, мають самі шукати господарів. У жодному разі не можна доручати цю справу випадковим "добродіям" з пташиного ринку, котрі за десять гривень беруться прилаштувати бідолаху.

Як свідчить практика, чимало цуценят і кошенят просто викидають на вулицю, прирікаючи на загибель. Будь-які організації із захисту тварин можуть надавати інформаційну підтримку. Наприклад, безплатно помістити у спеціальних виданнях оголошення з фотографіями цуциків. До слова, й по ветеринарну допомогу для бездомних собачок теж ліпше звертатися не особисто, а від якоїсь громадської організації, приміром, від Молодіжної ліги захисту тварин.

Про знайдених чи підкинутих тварин можна повідомити до міської служби "Порятунок"

Як повідомив директор Київської міської лікарні ветеринарної медицини Андрій Панченко, у цій клініці надають безплатні консультації, роблять щеплення, лікують від глистів і навіть стерилізують собак та котів, якими опікуються ветерани війни і праці, інваліди, чорнобильці. Фахівці цього комунального підприємства співпрацюють з волонтерами громадських організацій.

Телефон лікарні: 417-54-20.

Загалом у кожному разі стосовно влаштування знайдених, підкинутих, врятованих тваринок має бути індивідуальний підхід. Проконсультують з цього приводу в київському Центрі ідентифікації тварин (332-12-34, 497-65-23) або в міській службі

"Порятунок" (272-49-92).

Світлана ПЕТРОВА, "Хрещатик"