На Солом`янці люди погоджуються переселятися із хрущівок

330
На Солом`янці люди погоджуються переселятися із хрущівок

Більшість мешканців хрущівок на вулиці Антонова в Солом’янському районі столиці згодні переселитися. Про це сказав голова містобудівної комісії Київради Володимир Поляченко.

Видео дня

Він же і пропонує створити концепцію реконструкції цього кварталу. Наприклад, протягом наступних двох років у вигляді експерименту побудувати у районі будинок, в який відселять бажаючих мешканців хрущівок. Водночас юридичної бази для такого відселення сьогодні ще немає.

Ідея Саватівна мешкає на вулиці Антонова з 1958 року. Це - затишний район, колись тут було військове містечко. Поруч із будинком пані Ідеї залишилися уламки могутнього радянського минулого - літаки, гелікоптери тощо.

Пенсіонерка чула про міську програму реконструкції кварталів старої забудови, але не переймається, бо впевнена про відселення з хрущівок будуть ще багато розмовляти.

Ідея Ларіонова, мешканка будинку на вул. Антонова: «У нас очень хорошее место, и нам бы не хотелось уходить отсюда. Ходят слухи, но такие, что проблема не ближайшего времени, стране и городу не до этого».

Взагалі, пані Ідея згодилася б переселитися, якщо б спочатку біля її будинку звели новий, де вона б отримала квартиру, і лише після цього зруйнували старий.

Саме такий механізм відселення і пропонує голова містобудівної комісії Київради. Він же і голова одного з найпотужніших будівельних холдингів.

Володимир Поляченко, голова містобудівної комісії Київради: «80% людей, які мешкають у районі, за словами інвесторів, згодні, 13% - ще визначаються, а 7% - категорично проти. Поки що тільки лише ті, хто дав згоду, будуть переселятися в перший стартовий будинок, а потім перспектива покаже. А потім може люди скажуть, що нас влаштовує 3-х, 4-поверхові будинки».

Але в Солом’янській райдержадміністрації інформацію про те, що 80% мешканців старих будинків згодні переселитися, почули вперше, бо громадські слухання з цього приводу ще не проводилися. А забудовники вже давно кинули оком на вулицю Антонова.

У дворах на вулиці Антонова просторо. Велика відстань між 3-х – 4-поверховими будинками у центрі міста робить мікрорайон інвестиційно-привабливим. Однак хмарочоси тут не будують, бо питання відселення з хрущівок законодавче не узгоджене.

Тож законодавство України ще не готове до реконструкції кварталів старої забудови. Київрада самотужки це питання вирішити не може, бо Житловий кодекс приймається на рівні держави.

Андрій Лапань, заступник голови Солом’янської райдержадміністрації: «Треба, щоб інвестор був зацікавлений, щоб механізм був, як людей відселяти, приймати рішення по відселенню. Такий механізм повинен бути у законному полі».

Втім, у кулуарах міськради припускають іще один сценарій розвитку подій. У вигляді експерименту зводиться висотка для переселення. Декілька квартир в ній надається тим, кого відселили з хрущівок. А левову частку - продають.

І хрущівку, мовляв, ніхто не зноситиме, і будинок новий у тісному дворі з`явиться. Але це тільки припущення. Перевірити його можна буде за 2-3 роки.