ДПТ Оболони не соответствует действующему Генеральному плану Киева

ДПТ Оболони не соответствует действующему Генеральному плану Киева

Про ДПТ на Оболоні

За останній тиждень отримав багато запитань від громадських активістів, урбаністів та небайдужих киян стосовно затвердження детального плану території на Оболоні. Це питання буде сьогодні на розгляді земельноі комісії КМР, тому хочу повідомити.

Перше, ДПТ не відповідає діючому Генеральному плану. Згідно цього документу територія за функціональним призначенням належить до сільськогосподарської території, а по ДПТ пропонується житлова забудова. Це пряме порушення ч.1 ст.19 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності", відповідно до якої ДПТ уточнює положення Генплану та не може йому суперечити.

Видео дня

Друге, ми побачили непрозорий механізм використання земельної ділянки:

земля перебуває в державній власності та закріплена за ДП "НДВА "Пуща-Водиця". Дане підприємство заключило з ТОВ "Датоліт" (інвестор ДПТ) інвестиційний договір на дану земельну ділянку, умови якого є закритими, адже сторонами встановлено конфіденційність даної інформації.

Третє, додаткове навантаження на транспортну інфраструктуру Мінського масиву. Знову додаткові автомобілі без належного забезпечення паркомісцями. Плюс додаткове навантаження на громадський транспорт.

Чотири. Додаткове навантаження на соціальну інфраструктуру. Хоча ДПТ на папері і передбачає будівництво садків та шкіл, однак практика реалізації свідчить про інше - ДПТ повністю реалізуються в частині житлової забудови, а от дитячі садки та школи не будуються протягом багатьох років і тому діти відвідують вже існуючі школи. На Мінському масиві в школі №9 діти вже вчаться в дві зміни, — третю вчителі і інфраструктура вже не потягнуть.

Єдиним відносним плюсом цього #ДПТ можна вважати те, що він "розробляється на територію, яка вільна від існуючої житлової забудови". Тобто, місто розширюється, а не ущільнюється.

Але конкретно для мене, як голови фракції Голос. Київ та члена земельної комісії обґрунтовані мінуси у цьому питанню переважають умовний плюс. Буду тиснути червону кнопку.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.