УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Виталий Кличко
Виталий Кличко
Украинский боксер, мэр Киева

Блог | Деньги на ВСУ. 10 процентов бюджета Киева защитникам. Это много или мало?

Деньги на ВСУ. 10 процентов бюджета Киева защитникам. Это много или мало?

В последние месяцы по крупным городам прокатились акции "Все деньги на ВСУ". Организованные, с плакатами, громкие. С освещением в телемарафоне и многочисленных безымянных телеграмм-каналах. Участники озвучивают главный лозунг и слабо настроены на диалог. Но ведь будут отвечать за последствия своих "четких предложений" потом не те, кто с плакатами ставит ультиматумы местным властям.

Далее текст на языке оригинала

Найгучніші та "найрозкрученіші" медійно акції, звісно, в столиці. "Підсвічують" завзято їх і представники "Слуги народу". При цьому чомусь не виступаючи за докладний аналіз витрат, закладених у Держбюджеті на той же телемарафон (повністю підконтрольний центральній владі) й телешоу та серіали, утримання і забезпечення діяльності органів центральної влади. Це ж нікого не бентежить? Продовжуємо нищити репутацію Кличка та інших мерів, голів громад? Така в нас децентралізація і єдність у країні…

Стосовно Києва і допомоги його громади нашим захисникам

Попри всі складнощі, столиця від початку повномасштабної війни постійно збільшувала допомогу Збройним силам України.

За різними програмами та джерелами столичного бюджету міська влада, Київрада, віднайшла цього року на допомогу Силам безпеки та оборони майже 7 мільярдів гривень (тобто 10 відсотків кошторису, найбільше серед усіх міст України). І практично кожного засідання Київрада виділяла з цих коштів фінансову допомогу за зверненнями військових підрозділів.

На минулому засіданні, 14 грудня, ухвалили зміни до бюджету цього року та виділили ще майже 600 мільйонів на підтримку підрозділів ЗСУ.

Також до того в грудні передали захисникам 500 мільйонів гривень. А з резервного фонду спрямували ще 300 мільйонів гривень, які пішли київським військовим частинам.

Раніше Київрада додатково виділила майже 1,5 мільярда гривень на ЗСУ, Нацгвардії України та фінансування міської цільової програми "Захисник Києва" .

Також, як і минулого року, ми здійснювали виплату матеріальної допомоги бійцям київських ДФТГ, які виконують бойові розпорядження. Це – 100 мільйонів гривень.

Столиця надала 4 мільйони гривень і на медичне обладнання для головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України.

100 мільйонів гривень виділили на спорудження фортифікаційних споруд.

Ще раз зазначу, бо людей намагаються ввести в оману. За законом, кошти місцева влада може переказувати тільки військовим підрозділам, зареєстрованим у Києві. Але столиця, незважаючи на відсутність належної законодавчої бази, постійно намагається спрямувати якомога більше ресурсів для підтримки армії.

До влади Києва постійно звертаються різні підрозділи Сил безпеки та оборони, бійці, командири. І місто кожного разу шукає всі можливості, щоб допомогти. Там, де ми не маємо права виділити кошти з бюджету міста, залучаємо допомогу партнерів, благодійників, купуємо чи отримуємо дрони, спорядження, найнеобхідніше бійцям, і передаємо на фронт. Київ залучив і передав захисникам 169 авто, 2400 бронежилетів, 2000 аптечок, БПЛА, медобладнання, медикаменти, продукти харчування, старлінки та інші засоби зв'язку. І продовжує це робити. На всіх зустрічах із міжнародними партнерами я звертаюся і домовляюся про допомогу нашим захисникам. Так, невдовзі Київ має отримати й одразу передасть на фронт понад 100 найсучасніших дронів, про які я домовився з керівництвом німецької компанії Quantum-Systems.

Окрім майже 7 мільярдів коштів, які ми цього року спрямували військовим підрозділам, столиця виплачує матеріальну допомогу киянам-захисникам та їхнім сім’ям – 800 млн гривень цього року. Понад 500 млн гривень виділили на придбання квартир для захисників і їхніх родин.

Також нагадаю, що столиця ухвалила рішення і буде виплачувати 30 тисяч гривень киянам, мобілізованим після 1 грудня цього року. Така виплата є одноразовою та спрямована на додаткове матеріальне забезпечення новобранців.


У яких умовах ми працюємо і допомагаємо армії?

Нагадаю: Київ, як і всі міста країни, фактично позбавили можливості напряму допомагати нашим героям. Бо парламент ухвалив рішення, яким у міст і селищ забрали так званий "військовий" ПДФО. Це рішення особливо вдарило по невеликих містах і містечках, де "військовий" ПДФО становив значну частину надходжень бюджету. В столиці ця сума в бюджеті на наступний рік мала становити близько 7 млрд гривень. Яких тепер не буде…

Скажемо прямо: Верховна рада та уряд продемонстрували, що центральна влада не впоралася з фінансуванням армії. І тепер намагається перекласти це на місцеве самоврядування.

Це при тому, що всі міста й так платять у Держбюджет 40% ПДФО своїх громад. А Київ – 60%. І всі міста також додатково спрямовують на допомогу армії кошти зі своїх бюджетів.

Так, ми повинні робити все для підтримки ЗСУ. І використовувати всі можливості для цього. Разом з тим, ми не повинні допустити занепаду в наших містах, містечках та селищах. Бо саме це і потрібно ворогу – щоб Україна скотилася у прірву розтрощеної і занедбаної інфраструктури, стала схожою на російську глибинку – з багнюкою замість доріг, перекошеними будівлями, відсутністю необхідних сервісів для людей. Ми цього прагнемо?!

Безумовно, витрати місцевих бюджетів мають бути максимально оптимізовані. Київ, наприклад, практично не мав цього року і не передбачено на наступний рік так званого бюджету розвитку.

Ті дороги, та розв'язки, які ми робимо, – проєкти, розпочаті до війни, а частина й до пандемії. І це критична інфраструктура міста. Від стану якої залежить і те, наскільки оперативно, наприклад, доїде на виклик швидка, наскільки оперативно прибудуть на місце надзвичайної події рятувальники і пожежні, наскільки буде оптимізований рух наземного громадського й транзитного транспорту.

Чи потрібен лад на вулицях? Чи потрібно вивозити сміття, підтримувати в належному стані об'єкти соціальної, житлово-комунальної інфраструктури, зелені зони міста? Переконаний, що потрібно. Бо місто – це великий живий організм. За яким постійно потрібно доглядати і забезпечувати його життєдіяльність. А Київ – столиця, серце України. Приклад для інших міст і містечок. І повинен виглядати незламно, показувати, що Україна б'ється на фронті й працює в тилу. Працює заради допомоги захисникам і заради збереження обличчя сильної країни. Наші захисники мають повернутися не в руїни, а в домівки, де їх чекають, за якими доглядають, де дбають про їхні сім'ї.

А чому мало хто говорить, що забезпечення життєдіяльності міста, утримання його інфраструктури – це сотні тисяч робочих місць? Працівники ЖКГ, дорожники, будівельники, зеленбудівці, бізнес. Це люди, які працюють на місто, платять податки, живлячи економіку, утримують свої сім'ї.

Ви спитаєте про бруківку? Відповім: людям згодували нахабну брехню про нібито 500 мільйонів на бруківку на вулиці Богдана Хмельницького. А насправді йдеться про 8 мільйонів, і міська влада неодноразово про це заявляла. І працювали там робітники міських ШЕУ, наші комунальники, без залучення підрядника до робіт. І бруківку знімали стару, калібрували та заново укладали. На вулиці в самому центрі з величезним трафіком. І в мене одне цікаве запитання: перед цим так само (в межах утримання об'єктів) відремонтували бруківку на вулиці Грушевського, ділянку на Шовковичній, та ніякі "слуги" чомусь не обурювалися. Бо це вулиці в урядовому кварталі. Бо вони туди їздять на роботу й розуміють, що не "вбитою" дорогою – зручніше, швидше, безпечніше…

Зазначу й те, що на інфраструктуру столиці навантаження збільшилося. По-перше, через пошкодження ворожими обстрілами в нас зараз дещо інший запас міцності. По-друге автівок на вулицях не стало менше. Київ прийняв багато внутрішніх переселенців. Загалом із 24 лютого 2022 року в Києві зареєструвалися близько 289 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Із них – майже 57 тисяч дітей.

А з 2014 року у столиці свій прихисток знайшли майже 410 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, серед них понад 71 тисяча дітей. Майже 15 тисяч – людей з інвалідністю. Та близько 67 тисяч пенсіонерів. І столиця робить усе, щоб всі вони почувалися в Києві, як вдома. Працювали, будували своє життя, отримували всі необхідні сервіси та послуги. Столиця забезпечує вимушених переселенців роботою і медичним обслуговуванням. Влаштовує дітей до шкіл та садочків. Київ уже закупив для певних категорій переселенців 113 квартир, на суму майже 230 мільйонів гривень. Зокрема, їх отримують багатодітні сім’ї, родини, які виховують дітей з інвалідністю та де діти постраждали внаслідок воєнних дій. Також сім’ї, де мама сама виховує дітей, і ті, в яких знищене або пошкоджене житло. Житло є власністю територіальної громади столиці та надається переселенцям безкоштовно. Загалом на сьогодні 1257 родин внутрішньо переміщених осіб потребують житла для тимчасового проживання. І столиця робить усе, щоб забезпечити їх домівками.

І основне про бюджет столиці на наступний рік

Кошторис Києва-2024 запланований на рівні понад 72,6 мільярда гривень. Війна, складна економічна ситуація, зменшення надходжень. А також, нагадаю, окрім 60 відсотків ПДФО, які столиця і так віддавала до Державного бюджету, у нас тепер забрали й так званий "військовий" ПДФО.

Основні видатки передбачені в кошторисі міста на наступний рік:

На сферу освіти традиційно найбільші видатки – 27,2 мільярда.

На транспортну галузь міста – понад 23,8 млрд.

Тут, зазначу, зокрема й ще один момент: не треба забувати, що громадський комунальний транспорт у нас дотаційний. І коштує бюджету міста близько 6 млрд гривень. Бо тариф на проїзд у столиці в кілька разів нижчий за його собівартість. Бо за перевезення пільговиків держава, хоч і обіцяє всі ці роки, коштів місту так і не компенсує. А у нас практично кожен другий пасажир комунального громадського транспорту – пільговик, який їздить безплатно, а значить – за кошти міста! А при цьому нам треба і за дорогами доглядати, і рухомий склад утримувати, ремонтувати й купувати новий. Платити зарплатню працівникам. І багато іншого.

На житлово-комунальну сферу в проєкті бюджету на наступний рік передбачили – понад 8,2 мільярда гривень. І тут також, нагадаю, вартість переважної більшості послуг для містян нижча від їхньої собівартості, тобто лягає на кошторис міста. При цьому величезні кошти – 7 млрд гривень уряд, хоч і обіцяв, та досі не повернув столиці як компенсацію за різницю тарифу на тепло й гарячу воду. До того ж, зазначу, що приблизно така ж сумму – 7 млрд грн – на сьогодні загальний борг мешканців столиці за опалення і гарячу воду.

На соціальний захист, якому столиця приділяє традиційно велику увагу, в бюджеті на наступний рік передбачили майже 7,8 мільярда грн.

На сферу медицини – майже 6 мільярдів.

На допомогу Збройним силам ми попередньо передбачили 1 мільярд гривень. Бо держава нас фактично позбавила можливостей допомагати військовим, забравши "військовий" ПДФО. А до того ж – ще й не ухваливши закон про те, що місцева влада може допомагати не тільки тим підрозділам, що зареєстровані на території її громади. Також закуповувати техніку чи спорядження ми самі, за законом, не можемо. Тільки – переказувати кошти за офіційним зверненням підрозділів.

Але ми продовжимо, як і цього року, шукати можливості, щоб додавати більше коштів, спрямовувати їх і з інших статей, щоб максимально допомагати нашим захисникам. Тому по факту коштів на допомогу військовим спрямуємо в рази більше.

Також продовжимо допомагати нашим ветеранам та їхнім родинам, сім'ям загиблих воїнів за програмою підтримки захисників і захисниць. Як ми і робили всі минулі роки. На ці видатки передбачено 742 мільйони.

Ну і кілька загальних ремарок. Для сценаристів нинішніх шоу і подій

Можна скільки завгодно хіхікати, думаючи, що блискуче пожартували, продовжувати розповсюджувати брехню, нищити чиюсь репутацію, штампувати кримінальні справи, які розвалюються в судах. Але не треба руйнувати життєзабезпечення столиці! Не треба цілеспрямовано розвалювати систему управління містом тільки заради того, щоб знищити Кличка. Не брешіть людям – ні про справи в Києві, ні взагалі! Українці заслуговують на відвертість і правду, якою б вона не була. Українці заслуговують на демократичну та правову державу, за яку вони борються. І, прикриваючись війною, не можна топтати ті паростки реформ, які розпочинали в країні. Як би складно не було, потрібно рухатися вперед і втілювати необхідні зміни. Інакше – перемогти нам буде дуже складно… І про це говорять і наші партнери.

Поки можу, я працюватиму, щоб тримати місто в належному стані, забезпечувати комфорт і сервіси його мешканцям. Я доноситиму необхідність підтримки й допомоги Україні на всіх міжнародних майданчиках і зустрічах. Я і надалі залучатиму допомогу для Києва та України. Бо не звик здаватися. Ні колись у ринзі, ні тим більш зараз. Особливо, коли для України переломний момент. Момент, коли вона може через внутрішні чвари і незрозумілу політичну боротьбу, через гальмування демократичних реформ, втратити підтримку цивілізованого світу.

Тому і робитиму все, що можу. А за вподобайки в соцмережах і персональні рейтинги сьогодні можуть хвилюватися тільки лайкозалежні персонажі. Бо міряти рейтинги в країні, яка бореться за своє існування, – це недержавницька позиція. Якщо втратимо країну, кому будуть потрібні ваші рейтинги?

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...