newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

В.о. Голови ДФС обговорив з представниками міжнародного бізнесу проблеми української митниці

22,0 т.
В.о. Голови ДФС обговорив з представниками міжнародного бізнесу проблеми української митниці

Проблеми української митниці і шляхи їх вирішення в.о. Голови ДФС Олександр Власов обговорив з представниками бізнес-спільноти Американської торговельної палати в Україні, передає ASPI.

В побудові сучасної української митниці зацикавлений не лише український бізнес, а й представники міжнародного бізнесу. Таку позицію виказали представники Американської торговельної палати в Україні. І презентували на зустрічі своє дослідження митної справи в Україні - аналітичне видання "Керівні принципи для митної справи в Україні", яке, окрім аналізу проблем, містить огляд провідних світових практик та рекомендації, що могли б вирішити описані митні проблемні питання.

Міжнародні експерти зфокусували увагу представників Уряду, ДФС, Міністерства фінансів та народних депутатів на: скороченні витрат, пов’язаних з переміщенням товарів через кордон; автоматизації митних процедур і розвиток концепції "електронної митниці"; удосконаленні митних формальностей та системи управління ризиками; забезпеченні доступності інформації з митних питань, реформуванні процедур оскарження рішень митних органів та удосконаленні порядку сплати митних платежів.

В.о. Голови ДФС обговорив з представниками міжнародного бізнесу проблеми української митниці

Дослідження і бачення експертів Американської торговельної палати оцінив в.о. Голови ДФС Олександра Власов. Він зазначив, що воно є цікавим, змістовним та з конкретними пропозиціями. Та прокомнтував описані проблемні митні питання.

“Стратегічне завдання суспільства, бізнесу і влади – створення в Україні ефективної, економічної, швидкої митниці з розумними та простими рішеннями для якісного обслуговування як громадян, так і бізнесу. І ДФС чує бізнес та не стоїть на місці, розвиваючи митний напрям.” – прокоментував очільник ДФС.

Він відзначив, що напрями за якими бізнес пропонує реформу митниці (автоматизація та електронізація митниці, формальності та аналіз ризиків, комунікації з бізнесом) співпадають з тими кроками та завданнями, які фіскальна служба визначає для себе у рамках реформування митного напряму.

Щодо електронізація митних процедур, Олександр Власов зазначив, що для фіскальної служби це є один з пріоритетним завданням. Нещодавно у ДФС було презентовано СМАРТ-митницю, яка застосовуватиме усі інноваційні методи та технології, постійно оновлюватиметься та вдосконалюватиметься. І при цьому очільник підкреслив, що у цьому напрямі є дуже важливими підтримка та експертна допомога бізнесу.

Ще однім вагомим крок для спрощення митних формальностей очільник ДФС назвав ухвалення закону щодо впровадження механізму єдиного вікна.

За його словами, це дозволить оптимізувати всі митні процедури на кордоні та спростити бізнесу проходження митного контролю.

“Загалом на сьогодні частка вантажів, що підлягає видам державного контролю і оформлюється за принципом "єдиного вікна", складає 89% від загальної кількості митних оформлень.” – зазначив Власов.

Серед актуальних і пріоритетних питаннь для фіскальної служби, за словами Олександра Власова, також є застосування митного пост-аудиту. Що є і для фіскальної служби і для бізнесу інструментом, який посприяє спрощенню і пришвидшенню митних процедур.

“Це питання є актуальним, оскільки законопроект щодо митного пост-аудиту знаходиться на розгляді у парламенті і ефективно налагодити цю систему можна виключно за рахунок законодавчих змін” – прокоментував в.о. Голови ДФС.

Також О. Власов розповів, що в ДФС існує окремий підрозділ, який здійснює розгляд скарг. Саме створення такої структури у митному напрямі бізнес назвав як один з кроків побудови ефективної комунікації з бізнесом.

На сьогодні до процедур оскарження вже залучаються платники податків, асоціації, які присутні при розглядах скарг. Вони дають свої зауваження та пропозиції, які ДФС враховує при винесенні рішення.

"Ми зацікавлені у діалозі з бізнесом щодо розбудови української митниці. Ми рухаємося в одному напрямі, наші цілі та плани співпадають – і це є головним в нашому спільному прагненні зробити митницю сучасною, автоматизованою, відкритою для чесного бізнесу та ефективною у протидії митним правопорушенням", – наголосив Олександр Власов.