УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Роман Насиров
Роман Насиров
Украинский политик. Глава Государственной фискальной службы Украины. Президент Федерации дзюдо Украины

Блог | 460 мільярдів: Україні доведеться віддати 40% бюджету за борги

460 мільярдів: Україні доведеться віддати 40% бюджету за борги

Мінфін показав нові дані по виплатам за державним боргом у 2019. Державі доведеться заплатити кредиторам на 15 млрд гривень більше, ніж планувалося. 460 мільярдів. 40% бюджету.

Видео дня

Віддавати борги потрібно, навіть більше, а заробляти навіть не починали. І плани уряду незрозумілі. Плюс вибори.

Нагадаю дещо. Півроку тому МВФ у звіті "World Economic Outlook" був обережно оптимістичний у прогнозах відносно України. Я тоді писав, що, наприклад, зростання у два рази мінімальної зарплати, на якому я наполягав кілька років поспіль, дало позитивний макроекономічний ефект. Але дуже обережний оптимізм пов’язували із сподіваннями, що уряд буде працювати на розвиток економіки, забезпечить ріст реальних зарплат і пенсій, працюватиме з бізнесом та інвесторами. Тобто буде займатись економічними реформами.

Читайте: Умови для розвитку бізнесу в Україні: податкова реформа і зниження податікв

А що сьогодні? Темпи світової економіки сповільнюються. На початку року МВФ погіршив прогноз зростання глобальної економіки. До 3,5% цього року і 3,6% наступного.

Відповідно і на інвестиційному ринку невпевненість. Все це негативно вплине на Україну.

Темпи міграції зростають, але в уряді точно навіть не знають, скільки людських трудових ресурсів Україна вже втратила і втратить цього року. Це ж очевидно, що ефективне управління у державі неможливе без об’єктивної інформації про населення.

Дуже хотілося би почути нарешті про початок податкової реформи, пенсійної, побачити реальну роботу уряду.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...