УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Орест Сохар
Орест Сохар
Шеф-редактор Obozrevatel

Блог | На экономике России можно ставить крест

На экономике России можно ставить крест

"На экономике России стоит ставить крест", – если вы пропустили пророчество энергетического сообщества, то вам сюда.

"Российский экспорт полезных ископаемых уже никогда не вернется на довоенный уровень. Добыча и экспорт нефти и газа будут падать, Россия будет играть все меньшую роль в мировой энергетике", - сообщили эксперты Международного энергетического агентства в годовом обзоре.

Далее текст на языке оригинала.

Багасторінковий документ зводиться до простої думки: на економіці РФ можна ставити хрест. Але навіть знаючи висновок, завжди цікаво поласувати деталями. Отже:

– На 45% енергодолари наповнювали федеральний бюджет Росії до вторгнення в Україну. 2022 рік все змінив. Росія фактично припинила експорт газу до Європи, з грудня - на 80% припиниться постачання і нафти. Індія та Китай теж не дуже охоче купують російські енергоносії: у вересні РФ змогла продати на 10% менше, ніж у серпні.

– Річні доходи РФ від нафти та газу скоротяться з 75 млрд дол. торік до менш ніж 30 млрд до 2030 року – в 2,5 рази! З падінням доходів від енергоносіїв економіка Росії не матиме шансів на позитивні прогнози – промисловість падає, а внутрішній ринок скорочується.

– "Обвал відбувся зі швидкістю, яку мало хто міг собі уявити", – стверджує IEA.

Є речі, які можна робити вічно. Наприклад, спостерігати за крахом Росії. Або читати "Орестократію", підписуйтесь.