УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Кирилл Тимошенко
Кирилл Тимошенко
бывший заместитель главы Офиса президента Украины

Блог | "Велике будівництво-2021": больше, выше, быстрее

'Велике будівництво-2021': больше, выше, быстрее

"Дороги – це життя". Так було написано на саморобних транспарантах мешканців, що живуть вздовж траси "Кропивницький - Миколаїв", яка до минулого року вважалась найгіршою дорогою України. Люди багато років виходили на протести і лише торік, завдяки програмі Президента Володимира Зеленського "Велике будівництво", вони нарешті живуть біля однієї з найкращих доріг України.

Видео дня

Подібних трас за 2020-ий рік в Україні з'явилася рекордна кількість з часів незалежності. 6017 відремонтованих і побудованих кілометрів – такого у нашій державі ще не було. Один з найбільших ефектів особисто на мене завжди справляє поєднання фото, зроблених до і після. Коли на фото "до" – місячні кратери і результати безкінечних та позбавлених логіки ямкових ремонтів. А на фото "після" – якісна дорога, що прослужить 10-15 років і дійсно стане стимулом для життя.

Втім не дорогами єдиними. У 2021 році програма Президента України "Велике будівництво" розширює свої горизонти. Кризовий 2020-ий рік показав, наскільки ефективним було рішення інвестувати державні кошти в інфраструктуру. Це стримало падіння ВВП, а саме будівництво стало одним з небагатьох видів діяльності, який продемонстрував позитивну динаміку.

У центрі "Великого будівництва" стоїть передусім комфорт людини. Для нас важливо, щоб українці могли мандрувати по всій своїй країні не тільки хорошими дорогами, а й сучасними потягами та літаками. І повертатися при цьому до власного житла, яке, починаючи з цього року, можна буде придбати через програму доступного іпотечного кредитування та фінансового лізингу.

Отож, у 2021 році програма "Велике будівництво" розширюється на кілька важливих напрямків.

"Велике будівництво-2021": больше, выше, быстрее

Доступне іпотечне кредитування та фінансовий лізинг. Головне завдання – забезпечити українцям доступні умови для купівлі власного помешкання. Витрати на іпотеку мають бути не більшими, ніж 50% місячного доходу сім'ї. Нова державна політика у сфері житлового забезпечення буде реалізовуватися через компанію "Укрфінжитло".

Прийнято рішення про те, що довгострокова доступна іпотека передбачатиме фіксовану ставку – 7%. Перший внесок за житло – 20%, іпотека буде розрахована на термін до 30 років. Також передбачено використання інструменту фінансового лізингу на умовах нульового першого внеску та під 5%, терміном на 20 років. Програма фінансового лізингу передбачена передусім для медиків, військових, педагогів, поліцейських, соціально незахищених верств населення, а також для внутрішньо переміщених осіб.

Розбудова мережі регіональних авіахабів. Ми ставимо перед собою конкретну ціль – до 2025 року ринок внутрішніх авіаперевезень має зрости до 4 млн пасажирів на рік і до 5 тис. тонн вантажів на рік. Перельоти в межах країни повинні стати доступними для українців, а дорога від дому до аеропорту – займати мінімум часу. Крім того, українці мають отримати можливість літати з невеликих регіональних аеропортів закордон. Плануємо, що за кілька років у невеликих українських містах додатково з'явиться 16 аеропортів.

Створення державного авіаперевізника. Україна – авіаційна держава, але до цього часу у нас немає національного авіаперевізника. У квітні минулого року Президент Володимир Зеленський вперше озвучив наміри створити державну авіакомпанію, флот якої складатиметься з літаків виробництва держпідприємства "Антонов". Ми отримаємо зрозумілого великого національного авіаперевізника. Планується, що парк літаків буде сформований на умовах лізингу, а ПДВ на внутрішні авіаперевезення буде скасоване.

Розвиток мережі приміських експресів та швидкісних потягів між найбільшими містами – ще один проєкт, який в буквальному сенсі "зшиває" країну. Щодо приміських експресів, то потреба у сучасних електричках найбільш гостро зараз стоїть для великих міст – Києва, Дніпра та Харкова. Якщо простими словами, то йдеться про комфортабельніі електрички, на яких жителі передмість могли б доїхати вранці на роботу у велике місто, а ввечері спокійно повернутися назад додому. І при цьому можна було б розвантажити від автомобілів міські транспортні мережі

Щодо швидкісних потягів, то проєкт передбачає збільшення кількості міст, куди їздять потяги Інтерсіті. А по-друге, стоїть задання – максимум 3-4 години в дорозі між Києвом та іншими містами.

Ще більше якісних доріг та мостів. У планах "Великого будівництва" на2021 рік – збудувати і оновити 6500 км доріг та 245 штучних споруд. Таким чином ми вийдемо на черговий рекорд і оновимо 36% основної мережі доріг України (з урахуванням результатів 2020 року).

Продовження розбудови соціальної інфраструктури. Те, на чому серед іншого була зосереджена програма "Велике будівництво" у 2020 році і що буде продовжене цьогоріч. Плани такі: школи – 95, садочки – 70, стадіони – 80, басейни – 29, приймальні відділення – 177 об'єктів.

"Мале Карпатське коло". Йдеться про державний інвестиційний проєкт, завдяки якому комфортними дорогами будуть з'єднані три західних області – Львівська, Івано-Франківська і Закарпатська. У межах маршруту в 2020 році вже відновлено близько 70 з 250 запланованих км доріг. Цього року "Мале Карпатське коло" пришвидшить свій рух у рамках "Великого будівництва". Очікуємо, що за два-три роки проєкт буде втілений. А це означає, що проїхати від одного туристичного центру наших Українських Карпат до іншого можна буде максимально комфортно і по нових дорогах. Однаково хороші траси з'єднають Славське, Пилипець, Синевир, Боржаву, Буковель, Міжгір'я і ще цілий ряд туристичних центрів. "Мале Карпатське коло" – потужний стимул для інвестицій.

"Велика реставрація". З цієї масштабної програми розпочнеться нова історія культурних пам'яток України. Офіс президента спільно з урядом та Міністерством культури та інформаційної політики ставлять перед собою амбітну мету - відновити нашу історичну спадщину, яка стане магнітом для українських та іноземних туристів. У планах до 2024 року - реставрувати 150 об'єктів по всій Україні.

Держава – це живий організм, ріст і розвиток якого стимулюють в тому числі інфраструктурні артерії. Досвід 2020 року показав, що нова якісна інфраструктура в Україні – це реально. Люди бачать, як змінюється країна і на що йдуть їхні податки. Це в тому числі стимул залишатися жити у цій країні. Ініціатива Президента Володимира Зеленського довела, що при чітко поставлених завданнях, прописаних KPI та контролі за виконанням, можна добитися дуже конкретних результатів. Попереду нові виклики і ще цікавіші завдання. "Велике будівництво" 2021 року точно візьме нові висоти, в буквальному сенсі цього слова.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...