УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Виктор Галасюк
Виктор Галасюк
Президент Украинской ассоциации Римского клуба, профессор кафедры ММСА Института прикладного системного анализа КПИ имени Сикорского, доктор экономических наук

Блог | Не нужно бояться инфляции: эмиссия не всегда равна инфляции

Не нужно бояться инфляции: эмиссия не всегда равна инфляции

Не треба боятись інфляції через те, що НБУ викуповує значну частину військових облігацій. І не тому, що військова загроза неспівставна з інфляційною.

Видео дня

По-перше, обсяги такої емісії (70 млрд грн) значно менші за ті кошти, які НБУ забрав з банківської системи з початку війни через продаж депозитних сертифікатів (172 млрд грн). По-друге, ці кошти не створюють ані надмірного споживчого попиту, ані спекулятивного попиту на валюту. Вони фінансують військові потреби. Емісія не завжди дорівнює інфляції.

На жаль, ми стикнемось з "інфляцією пропозиції" через руйнування виробництв і ланцюгів постачань. Але та ж цільова емісія (не тільки на військові цілі, а й на відбудову) - один з механізмів вирішення цих проблем. А інструментом, за кращою світовою практикою, може стати банк розвитку.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...