newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Михаил Вертепа
Михаил Вертепа
СЕО и основатель платформы для подготовки к судовым процессам

Блог | За долги по коммуналке запретят путешествовать?

За долги по коммуналке запретят путешествовать?

Будемо сподіватися, що рівень захворювання на COVID в наступному році буде падати, й ми всі отримаєм більше можливостей для безпечних подорожей. Але не слід забувати про можливу заборону на виїзд за кордон для тих, хто має борги або судові справи, провадження.

Видео дня

Ситуація "‎з невиїзними" може погіршитися через нещодавно зареєстрований проєкт Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг (№ 3613/П від 03.12.2020 р.). В ньому фактично йдеться про те, що борги з комунальних платежів прирівняють до аліментів.

Тобто державний виконавець зможе виносити вмотивовані постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника до погашення заборгованості з комуналки у повному обсязі. Серед обмежень для боржників є обмеження в праві виїзду за межі України. Тобто особу може бути занесено до так званого стоп-аркуша прикордонників.

Найнеприємніше, коли про наявність боргу люди дізнаються вже безпосередньо в аеропорту: при проходженні паспортного контролю прикордонники можуть виявити, що особа не має права перетинати кордон. В цій ситуації турператор та авіакомпанія не надають компенсацію за квитки, бо їх провини немає.

Чому такі ситуації трапляються раптово та без попередження?

Згідно зі ст. 109 ЦПК України, позови до відповідача подаються за місцем його реєстрації паперовою поштою. Якщо людина не проживає за місцем реєстрації, то дуже просто не отримати паперового листа. Або ж лист може загубитися, його можуть витягнути зі скриньки і т.д. Крім того,

Як убезпечити себе та бути в курсі боргів, виконавчих проваджень та судових справ щодо себе та своєї сім'ї?

  • Консервативний спосіб: хоча б раз на місяць перевіряти паперову пошту за адресою своєї реєстрації та навідуватися до канцелярії районного суду. Але, звісно, це буває складно через віддалене місце фактичного проживання та брак часу. Крім того, суди недофінансовані, немає коштів на оплату послуг пошти. Бюджетні призначення на 2020 рік передбачені в обсязі лише 444,7 млн грн, у той час, як касові видатки у 2019 році становили 1 159,9 млн гривень. Фактично на сьогодні суди вже використали всі свої фінансові ресурси, передбачені Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" для придбання конвертів, марок, дисків відео- та звукозапису, паперу, витратних матеріалів.

  • Новітній спосіб: перед кожною подорожжю в іншу країну шукати себе та родичів вручну перед кожною поїздкою на державному сайті Мінюста https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors. Або безкоштовно під’єднати чат-бот VartaBot в месенджерах Viber або Telegram, що буде автоматично за вказаним ПІБ та ІПН моніторити появу таких неприємностей.

Бути обачним та слідкувати за наявністю юридичних проблем дуже важливо. Навіть через борг за комуналку або несплачений штраф ПДР можна "‎отримати" багато неприємностей: від статуса "‎невиїзний" до програної серйозної судової справи.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...