Україні не потрібна стабілізація

Україні не потрібна стабілізація

Ситуація, у якій зараз знаходиться українська економіка – це ще не шторм. Шторм був у 2008-му, 2014-го. Зараз невелика турбулентність, при якій ще не варто прив’язувати ремні. Але як мінімум варто пам’ятати і пересвідчитись, що ремні є. Чому? В першу чергую пов’язую це з політичним циклом, бо так чи інакше наближаються вибори. Незріла українська політична еліта і політична нація, на жаль, ще не навчилася контролювати свої інстинкти і апетити перед виборами. Бачимо це зараз, зокрема. І інфляція і девальвація гривні в першу чергу спричинені недостатньо контрольованою фіскальною політикою і слабким економічним зростанням, яке в свою чергу пов'язано з малоконтрольованими апетитами влади.

Плюс 1-2% для української економіки це і є стабілізація. Але нам якраз не так стабілізація потрібна, як швидкий прорив і 8-10% зростання. Бо найстабільніше місце на земній кулі це цвинтар. Ми ж туди не хочемо?

Цього року вже не запуститься глобальна приватизація, бо глобально мало що залишилось. Глобальна приватизація у нас була у першій половині 90-х років, коли майже все було у державній власності. Зараз мало що позалишалось і на мій погляд, державі воно не потрібне. Держава погано цим майном керує, бо держава зазвичай, не є ефективним власником. Це вже доведено людством. Хоча є випадки, коли держава деколи є кращим власником, ніж якийсь конкретний приватний власник.

Видео дня

Але в середньому держава є менш ефективним власником, ніж в середньому приватний власник. Але ті активи, які залишились, звичайно, варто приватизувати. З цього приводу прийнятий закон, початки якого ми готували ще в 14-му році. Так що це нарешті правильний крок, навіть через три роки. Але якщо ми будемо рухатися із такою швидкістю, то я прориву в даному плані не очікую. Плюс, зважаючи на пізній етап політичного циклу і неконтрольовані або мало контрольовані корупційні апетити, хвилююсь, що приватизація може бути використана в корупційному плані. А цього дуже не хотілося б.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.