Відповідь Росії на Кримський міст

Відповідь Росії на Кримський міст

Кримський міст був частково введений в експлуатацію. Яка доля очікує на нього і що робити Україні? - Ред.

Безумовно Кримський міст є незаконним, він є порушенням не лише українського законодавства, а й власне міжнародного права. Це все дуже чітко було зазначено в заяві Державного департаменту Сполучених Штатів. Це перший момент.

Другий момент. Абсолютно зрозуміло, чому Росія це робить. Вона побудувала цей міст, оскільки він дещо зменшить складнощі щодо постачання на територію Криму військової техніки, озброєння, живої сили і необхідних продуктів, щоб перш за все, тримати військовий контингент, потім тих, хто задіяний в окупаційній адміністрації, а також представників спецслужб. Це все зрозуміло.

Видео дня

Щодо реакції України. Звичайно, є дипломатична реакція. І європейці все ж таки "спохватились" і почали дивитись, хто ж з європейських компаній зробив можливим цей міст, оскільки Росія є відсталою в технологічному плані і не має обладнання, щоб створити такий об’єкт. Звичайно Україні далі потрібно педалювати цю ситуацію, зважаючи на прецеденти із постачанням турбін Simens і з китайським прокладчиком енергомосту, щоб ми блокували таку можливість в майбутньому.

Щодо військових методів, то у нас є таке право і ми не маємо відмовлятися від нього попри те, що президент каже лише про дипломатичний шлях вирішення кримської проблеми. Мається на увазі, що Росія потужна у військовому плані, і тому, звичайно, йти з нею на військові конфлікти - не зовсім розумний хід. Але у будь-якому випадку ми маємо розуміти, що військовий сценарій - наше право і його враховувати також.

Тим більше, що Росія цим мостом фактично обмежила розмір тих суден, які можуть прямувати Керченською протокою назовні і, відповідно, суден українських портів. Крім того вони затримували наші судна, тим самим показували, що Росія може повністю заблокувати морське сполучення, і не лише Азовським морем, але і з іншого боку - в Іллічівську в Одесу.

Цим Росія може нанести велику шкоду нашій економіці, і Україна має до цього готуватися.

Також Україні важливо враховувати різні види озброєння - це додаткове розгортання українських підрозділів на узбережжі, оскільки є небезпека і десанту, і блокади.

І це, звичайно, вирішення питання флоту, оскільки в Україні його фактично немає. Ми не можемо протиставити кораблі, які були вивезені з Криму, російським. Тому українській владі потрібно буде зміцнювати флот, бо без нього ми можемо втратити набагато більше, навіть Південь як такий. Тому воєнна операція має бути в умах на Банковій і в інших установах держави. Маємо до цього підходити з усією серйозністю.

Поки що українська влада не зовсім серйозно до цього підходить. Лише я можу сказати про міністра інфраструктури, який відвідував і Маріуполь, і наближені міста для того, щоб зрозуміти яким чином можна з одного боку посилити транспортне сполучення, а з іншого, у разі блокади, як зменшити негативний вплив на ті регіони. Оскільки блокада Маріуполя або взагалі Чорного і Азовського морів призведе не лише до великих економічних втрат, але і до дестабілізації соціально-політичної ситуації на Півдні України.

З моря ми незахищені як такі, а тому і влада, і українське суспільство має сконцентрувати ресурси для того, щоб не лише зараз захищатися, але і в перспективі, оскільки Росія не збирається залишати нас у спокої і вона буде створювати провокаційні ситуації.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...