УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Греція - на межі дефолту

699
Греція - на межі дефолту

Греції загрожує дефолт, вважають 52 провідних економіста Європи.

Видео дня

Також більше половини опитаних економістів вважають, що дефолт в осяжному майбутньому може оголосити і Ірландія.

Тим не менш, вони переконані: жодна з цих країн не полишить єврозону.

Фахівці вважають, що криза, пов'язана із державною заборгованістю в Європі, ще не закінчилася, але валютний союз не перебуває під загрозою.

Опитування було проведене в середині березня з залученням економістів, які кожні три місяці надають свої прогнози Європейському центральному банку.

Один з учасників опитування вважає, що "Греція насправді збанкрутувала. Вона оголосить дефолт, тому що уряд просто не в змозі забезпечити необхідний рівень зростання економіки і реформувати податкову систему так, щоб бути в змозі виплачувати свою заборгованість", - цитує агентство слова Габріеля Стейна з лондонської Lombard Street Research.

З ним не згоден Массіміліано Марчелліно, керівник кафедри економіки Європейського університету у Флоренції.

"Країни, що опинилися в найбільш складному становищі, досить малі, і їм можна надати достатню допомогу, особливо враховуючи, що на це є політична воля", - пояснює він.

Більшість опитаних економістів вважає, що роль, яку відіграє ЄЦБ у спробах вирішити кризу в єврозоні, в цілому задовільна.

Експерти упевнені: єврозону чекають ще нелегкі випробування, і, цілком імовірно, що мінімум одна з країн, які входять до неї, оголосить дефолт.

Тим не менш, єдина валюта євро від цього серйозно не постраждає, додають економісти, передає BBC.