Богдан Петренко
Богдан Петренко
Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму

Блог | Вороги США. Рейтинг-2017

Дональд Трамп

Американський канал Fox News провів опитування, за яким росіяни – вороги для американців. Щоправда, лише на четвертому місці (64%). Після КНДР (93%), Ірану (80%) та Сирії (76%).

Видео дня

Серед респондентів були і демократи, і республіканці. Але цей канал американськими демократами звинувачується у співчутті консерваторам. Тому, головне не лише відповіді, але і як побудовані питання. Та про це пізніше.

Отже до противників США не відносяться Китай (щоб там не казав Трамп перед виборами, що не дозволить Китаєві "ґвалтувати економіку нашої країни", і називав його "валютним махінатором"). Переважна більшість американців вважають його союзником (56%), а не противником (34%). І до речі, рейтинг лояльності до КНР значно виріс серед американців – плюс 13% за чотири роки. Не відноситься до противників США і Туреччина, яка вже рік вимагає віддати їй Гюлена, "трохи звернула" з демократичного курсу та має дипломатичні загострення через підтримку курдів Сполученими Штатами.

Отже, Росія навіть не входить до трійки основних противників Сполучених Штатів за версією FoxNews. Але – у рейтингу ворожості вона підняла свої позиції на 24% з 2013 року. В контексті цього опитування, США робиться більший акцент на символічному "могутньому" ворогу – Північній Кореї, яка переважно вбиває власних громадян (а не громадян сусідніх країн, як Кремль) та час від часу глушить ракетами рибу в Японському морі. КНДР отримала "плюс десять" у рейтингу ворожості за останні чотири роки. Прикметно, що потенційною війною з КНДР стурбовано значно більше громадян (68%), ніж російським втручанням у внутрішні справи США (61%).

І як обіцяв – про те, як складають опитування. Перше. Традиційно Україну і у 2013, і у 2017 році не включили до цього списку. Стабільність ознака класу. Другорядного класу.

Друге. В опитуванні є конкретний пункт щодо політики Трампа до Росії (щодо інших країн такого опитування не проводилось). Американці вважають, що Трамп вважає Росію союзником (73%), а не ворогом (20%). Це підтверджує конфлікт між позицією консерваторів, яким симпатизує канал, та позицією Президента від консерваторів.

Що нам це дає? Перше, усвідомлення того, що США не будуть проявляти особливої ініціативи у вирішенні українсько-російського конфлікту. Принаймні, до того часу, як антирейтинги Росії доростуть хоча б до першої трійки. Друге, чітка прив’язка Росії до найбільших ворогів США (як їх союзника) не дозволить різко знизити рейтинги ненависті до неї. Третє, позитивним є те, що "антиросійський чинник" як внутрішньопартійний елемент тиску на Трампа зберігає свій вплив. Більше того, розрив між позицією американців та Президента може призвести до того, що проти Росії будуть застосовані нові, - переважно символічні, а не практичні, санкції.Для підтримки внутрішнього рейтингу, а не як реальний шлях до конфронтації між країнами.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...