УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Николай Воробьев
Николай Воробьев
Center for Eastern European perspectives in Washington D.C., директор

Блог | Світ входить у турбулентну фазу. США працюватимуть із переможцями

Світ входить у турбулентну фазу. США працюватимуть із переможцями

На сьогодні більш за все мене турбує невизначеність української влади. Хороводи, які вдавалося водитися при Обамі, відійшли в минуле. Нарешті Україні потрібен чіткий План щодо розв'язання як зовнішньої, так і внутрішньої кризи, які накопичувалися протягом років.

Поки Захід не побачить чіткого "Плану Порошенко" із Реальною "дорожньою картою" щодо його імплементації, доти союзники України будуть знаходитися у стані ступору та невизначеності щодо подальших дій. Як наслідок, буде з'являтися все більше спроб домовитися за спиною України із більш "прогнозованими" партнерами, включаючи путіна і Ко.

Сьогодні в Білому Домі відсутня будь-яка стратегія щодо Україні і Донбасу, тому рано чи пізно цей вакуум будуть заповнювати інші гравці, включаючи різноманітні "мирні плани" та інші непопулярні ініціативи. І хоча до таких документів у Вашингтоні ставляться дуже критично, за відсутності реальної Альтернативи поза "Мінськом", до другорядних документів Білий Дім буде проявляти все більше і більше уваги.

Після обрання Трампа Україна увійшла в нову еру американсько-українських стосунків, тому як раніше вже не буде. А саме, у Трампа не будуть вірити просто словам та запевненням щодо боротьби із корупцією. У Трампа будуть шукати всі можливі навіть непопулярні кроки для зняття напруги в "гарячих точках" по всьому світові, тому будуть домовлятися із тими, хто допоможе зняти напругу. У Трампа будуть дивитися на Конкретні результати, і вже потім приймати рішення щодо (не)надання Україні фінансової, дипломатичної, летальної та інших видів підтримки.

Читайте: Ще один інструмент війни для Росії

Поки в лавах української влади я бачу невизначеність та намагання тримати "носа за вітром", що супроводжується реактивним реагуванням на ті меседжі, які озвучують в Брюсселі, Берліні, Вашингтоні.

Як я вже писав до обрання Трампа президентом, світ входить у найбільш турбулентну фазу, яку ще не бачили із часів Другої світової війни, тому діяти потрібно прагматично та пропонувати якогмога більше варіантів шляхів виходу із ступора, в якому опинилася країна.

Наслідки можуть бути більш, ніж драматичними для всіх сторін, якщо цього не робити. Втім, перевага США полягає в тому, що у випадку "великої війни" в Європі, вони й надалі можуть спостерігати за подіями та працювати із переможцями як це було під час WWII. США це острів, де вони можуть собі дозволити не втручатися у конфлікти за тисячі миль від своїх власних кордонів.

Епоха слів та обіцянок відійшла в історію разом із другим терміном Обами. Сьогодні будуть звертати увагу лише на конкретні дії та користь, яку можна отримати від тієї чи іншої країни. Доки українська влада цього не усвідомить, доти країна замість суб'єкта буде відігравати в кращому випадку роль об'єкта геополітики. В гіршому - залишиться буферною зоною із невизначеним майбутнім.

Сподіваюся, що здоровий глузд таки переможе і політики нарешті візьмуться за голову та почнуть виконувати свої Прямі обов'язки, а саме служити українському народові, який їх обрав на ці високі посади. Для уникнення "великої війни" на контененті Штати будуть йти на будь-які домовленості, навіть якщо їм це буде коштувати значних репутаційних втрат. В решті решт, на їхньому остові буде все спокійно.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...