"Золото" і чотири "срібла": українці яскраво розпочали виступи на Паралімпіаді-2020 3 вересня

23,7 т.
Україна завоювала п'ять медалей у ранковій сесії 3 вересня

Українець Сергій Ємельянов виграв "золото" Паралімпіади в Токіо в заїзді на 200 метрів у байдарці-одиночці в класі KL3, випередивши росіянина Леоніда Крилова на 0,109 секунди. Інші наші співвітчизники Микола Синюк, Єгор Дементьєв, Микола Жабняк і Людмила Даниліна принесли збірній чотири срібні нагороди.

Ємельянов подолав 200-метрівку за 40,355 секунди. Представник Паралімпійського комітету Росії (ПКР) Крилов фінішував другим із результатом 40,464 секунди, а британець Роберт Олівер – третім (41,268).

Ємельянов приніс Україні 21-е "золото" на Іграх у Токіо

Його колега Синюк посів другу позицію на дистанції 200 метрів у байдарці-одиночці в класі KL2, показавши час 42,503 секунди і поступившись лише світовому рекордсмену з Австралії Кертісу Макграфу (41,426). Замкнув трійку італієць Федеріко Манкарелла (42,574).

Синюк віиграв "срібло"
Синюк поступився світовому рекордсмену

Дементьєв виграв своє друге "срібло" на Паралімпіаді в Токіо, закінчивши на другому місці шосейну гонку класу C4-5 з груповим стартом із результатом 2:15,11. Українця випередив француз Кевін Ле Кунф (2:14,49), а слідом за ним фінішував представник Нідерландів Даніель Абрахам Гебру (2:15,20).

Дементьєв на 22 секунди відстав від переможця заїзду

Двоє українців взяли "срібло" в легкій атлетиці. Даніліна показала другий час (4:32,82) в забігу на 1500 метрів, поступившись лише польці-рекордсменці Барбарі Бігановскій-Заєць (4:27,84). Жабняк (52,43 метра) поступився в боротьбі за "золото" в метанні диска представнику Пакистану Хайдеру Алі (55,26).

Жабняк посів друге місце
Даніліна поступилася світовій рекордсменці
Жабняк програв пакистанцеві

Наразі Україна перебуває в першій п'ятірці медального заліку з 21 золотою, 43 срібними і 25 бронзовими медалями.

Медальний залік

Як повідомляв OBOZREVATEL 2 вересня легкоатлети з нашої країни Марія Помазан і Владислав Загребельний завоювали нагороди найвищого ґатунку на змаганнях зі штовхання ядра та стрибків у довжину, відповідно. Останній встановив рекорд Європи.