Збірну Росії дискваліфікували і позбавили медалі на Паралімпіаді-2020

Росія на Паралімпіаді

Збірна Росії з плавання у складі Михайла Кулябіна, В'ячеслава Ємельянцева, Ольги Потєшкіної і Валерії Шабаліної була дискваліфікована після закінчення комбінованої естафети на Паралімпійських іграх у Токіо. У фінальному змаганні 4x100 метрів вони стали третіми, але після закінчення запливу судді ухвалили рішення віддати бронзову медаль Бразилії.

Як пізніше стало відомо, причиною покарання стала помилка під час передачі естафети. Один з учасників завчасно стрибнув у воду.

Підсумковий протокол

Перемогу в цій дисципліні здобула національна збірна Великобританії, яка пропливла дистанцію за 3.40,63 секунди, встановивши новий світовий рекорд. Друге місце в Австралії (3.46,38). Україна в естафеті представлена не була.

В'ячеслав Ємельянцев

Як повідомляв OBOZREVATEL, українські плавці в індивідуальних дисциплінах за 4-й змагальних день Ігор-2020 взяли п'ять золотих нагород.

Максим Крипак
Розклад Паралімпіади-2020.

Першими у своїх запливах фінішували Євген Богодайко (категорія S9), Максим Крипак (S10), Михайло Сербін (S11) і Денис Дубров (SM8). Украинцы перемогли на дистанції 100 метрів брасом, 100 метрів вільним стилем, 100 метрів брасом і 200 метрів комбінованим стилем відповідно.

Євген Богодайко
Медальний залік Паралімпіади-2020.

Почин хлопців підтримала і Єлизавета Мережко. 29-річна уродженка Херсона стала найкращою на дистанції 200 метрів брасом у категорії SB5.