Історична "бронза" та третє "срібло"! Що відбувалося на ОІ-2020 5 серпня: всі подробиці

3 хвилини
15,1 т.
Лузан виграла 'бронзу', а Хижняк гарантував собі 'срібло'

У четвер, 5 серпня, Олімпіада в Токіо продовжилася 13-м днем змагань, в межах якого спортсмени розіграли 29 комплектів медалей. Представники України здобули дві нагороди

OBOZREVATEL пропонує своїм читачам хроніку головних подій дня.

• Українська каноістка-одиночниця Людмила Лузан виграла свій півфінал у запливі на 200 метрів із результатом 47,339 і тепер побореться за медалі.

Люзан виграла свій півфінал
  • Представниці нашої країни в байдарках Марія Повх і Юлія Юрійчук не зуміли пробитися до головного фіналу. Перша фінішувала четвертою у вирішальному раунді кваліфікації та потрапила до фіналу "Б", а друга замкнула вісімку учасниць і закінчила свої виступи.

• Українська фаворитка Олімпіади-2020 зі стрибків у висоту Ярослава Магучіх вдало стартувала на Іграх, без проблем здолавши планку в 1,95 метра і забезпечивши собі місце у вирішальному змаганні. Компанію їй складуть співвітчизниці Ірина Геращенко та Юлія Левченко, яким ця висота підкорилася з третьої спроби.

Магучіх називають головною претенденткою на "золото" Олімпіади.
  • Український борець вільного стилю Василь Михайлов зазнав прикрої поразки в поєдинку проти срібного призера чемпіонату Європи-2021 Турана Байрамова. Азербайджанець здолав представника нашої країни з рахунком 4:2 в 1/8 фіналу.

• Людмила Лузан вирвала третє місце та завоювала "бронзу" в фінальному запливі в каное-одиночках на 200 метрів, в останній момент випередивши суперницю з Польщі. Цей виступ українки увійшов в історію Олімпійських ігор, оскільки вперше в цій дисципліні серед жінок були розіграні медалі.

Людмила Лузан
  • Український борець вільного стилю Олександр Хоцяновський зазнав розгромної поразки на старті ОІ в Токіо від іранця Аміра Хуссейна Заре (0:7) і припинив виступи у змаганнях на стадії 1/8 фіналу.

• Марія Повх не найкращим чином виступила в фіналі "Б" в байдарках, посівши сьоме місце з восьми.

• Українки Олена Старикова та Любов Басова по черзі вийшли в півфінал і фінал Олімпіади-2020 у велотреку в дисципліні кейрин. З шести учасниць вирішального заїзду двоє представлятимуть нашу країну.

Старикова та Басова вийшли у фінал
  • Боксер Олександр Хижняк зробив неймовірний камбек, програючи на суддівських записках перед третім раундом, він начисто забрав вирішальну трихвилинку та вийшов у фінал, гарантувавши собі "срібло". Став відомий його суперник.

Хижняк вирвав перемогу в третьому раунді
  • Титулована українська каратистка Анжеліка Терлюга стала срібним призером Олімпіади. Одеситка виграла груповий етапу, пройшла півфінал, але у вирішальній сутичці поступилася суперниці з Болгарії – 1:5.

Нагадаємо, що 4 серпня Україна значно поліпшила своє становище в медальному заліку, завоювавши чотири медалі протягом 63 хвилин. Успіхи наших співвітчизників дозволили збірній піднятися на 24 позиції – з 61-ї на 37-му позицію.

Як повідомляв OBOZREVATEL, борець греко-римського стилю Жан Беленюк приніс нашій країні перше "золото" на Олімпіаді в Токіо, після чого розплакався і станцював гопак, святкуючи перемогу.

Жан Беленюк із золотою медаллю.

Його колеги Парвіз Насібов завоював друге для України "срібло", а Ірина Коляденко – "бронзу".

Крім того, наші синхроністки Марія Федина та Анастасія Савчук виграли першу в історії країни медаль в артистичному плаванні.