Вперше в історії українець став найголовнiшим чемпіоном Паралімпіади

Український плавець Максим Крипак, здобувши напередодні своє п'яте "золото" Паралімпіади-2020 року, за день до завершення Ігор став найтитулованішим спортсменом Параігор у Токіо. 26-річний харків'янин в боротьбі за це досягнення випередив білоруса Ігоря Бокiя (5 золотих нагород у плаванні). На третьому рядку розташувався китайський плавець Лу Дун.

В активі Крипака, що виступає в класі S10 (плавці з фізичними порушеннями – дисфункція тим складніша, чим менша цифра), також по одному "сріблу" і "бронзі", що і дозволило йому обійти білоруського опонента.

Всі досягнення Максима на Паралімпіаді

Вперше в історії цей титул завоював представник нашої країни.

Максим Кріпак став першим українцем, якому підкорилося це досягнення

Свій медальний шлях на Паралімпіаді Крипак почав 28 серпня на дистанції 100 метрів вільним стилем.

Крипак із медаллю

31 серпень Максим Крипак встановив світовий рекорд на 100 метрах батерфляєм.

1 вересня Крипак без особливих проблем виграв заплив на 400 метрів вільним стилем.

На честь українця гімн грав 5 разів

Наступного дня харків'янин Крипак побив свій же світовий рекорд у запливі на 100 метрів на спині, фінішувавши першим із результатом 57,19 секунди.

Крипак справив фурор на Паралімпіаді

3 вересня він став п'ятикратним паралімпійським чемпіоном, перемігши на 200-метрівці комплексом.