Україна зі світовим рекордом взяла п'ять золотих медалей у плаванні на Паралімпіаді-2020

3 хвилини
73,3 т.
Євген Богодайко

Українські плавці Євген Богодайко (категорія S9), Максим Крипак (S10), Михайло Сербін (S11) і Денис Дубров (SM8) завоювали золоті медалі Паралімпіади-2020 на дистанції 100 метрів брасом, 100 метрів вільним стилем, 100 метрів брасом і 200 метрів комбінованим стилем відповідно.

Почин хлопців підтримала і Єлизавета Мережко. 29-річна уродженка Херсона стала найкращою на дистанції 200 метрів брасом у категорії SB5.

Максим Крипак

26-річний Крипак проплив дистанцію за 50:64, встановивши світовий рекорд. Українець покращив час попереднього досягнення на 0,23 секунди.

Крипак встановив світовий рекорд

Максим після першої половини дистанції був третім, але зміг показати блискучу швидкість, завоювавши "золото".

Максим Крипак став першим

32-річний Дубров невдало стартував, пропливши перші 50 метрів лише п'ятим. Фінальна частина виступу виявилася більш успішною. Дніпрянин увімкнув свою фірмову швидкість, вирвавши "золото".

Результати 200-метрівки комбінованими стилем

17-річний Сербін не був у ролі фаворита, але видав видатну гонку, здобувши несподіване "золото".

Результати запливу Сербіна

27-річний Богодайко продемонстрував неймовірну волю до перемоги, вирвавши нагороду на останніх секундах.

Результати запливу Богодайка

Плавець із Полтави невдало стартував і першу половину запливу був у ролі наздоганяючого. 50-метрівку Євген завершив на третьому місці, але заключні метри гонки провів блискуче.

Богодайко виграв "золото"

Євген поступово наздоганяв суперників і у вирішальний момент зміг торкнутися бортика першим.

Євген Богодайко не відразу зміг повірити в перемогу

Єдине "золото" в жіночому плаванні для України завоювала Єлизавета Мережко. Наша співвітчизниця не дала опоненткам жодного шансу, перемігши на 200-метрівці брасом серед паралізованих спортсменів.

Таким чином, Україна завоювала вже вісім нагород найвищого ґатунку на Паралімпійських іграх в Токіо.

Медальний залік

Також у скарбничці "синьо-жовтої" збірної і 17 срібних медалей.

Віктор Смирнов взяв "срібло" в плаванні

Пізніше з'явилося відео урочистої церемонії нагородження наших чемпіонів, а також гімну України, який п'ять разів лунав на арені в Токіо.