Україна з історичним результатом виграла чемпіонат світу з боротьби U-23, випередивши Росію

3 хвилини
27,2 т.
Аліна Акобія-Грушина

Українки Аліна Акобія-Грушина (вагова категорія до 57 кг), Анастасія Лавренчук (65 кг) та Анастасія Алпєєва (72 кг) вибороли "золото" чемпіонату світу з боротьби U-23. Планетарна першість серед молоді відбулася у столиці Сербії, Белграді. Ці медалі дозволили Україні виграти загальнокомандний медальний залік.

Аліна Акобія взяла золото

Нагороди найвищої проби українок стали першими в історії нашої жіночої боротьби. З 2017 року, коли почали проводити ЧС U-23, українські атлетки посідали лише другі та треті місця.

Аліна Акобія перемогла у фіналі росіянку

"Нарешті я виграла золоту медаль. Це перший титул чемпіона світу у моїй спортивній кар'єрі. Я дуже щаслива і вдячна всім, хто мене підтримував", – цитує Акобію офіційний сайт чемпіонату.

Акобія, яка народилася у Глобино на Полтавщині, продемонструвала справжню прірву у класі між нею та іншими суперницями у Белграді.

Перше золото в історії

У фінальній сутичці Аліна перемогла росіянку Крістіну Міхнєєву. У першому раунді Акобія не мала очок, але кілька тейкдаунів за менш ніж 40 секунд до кінця поєдинку дозволили їй обігнати росіянку і виграти з рахунком 5:1.

Аліна перемогла росіянку Крістіну Міхнєєву

За регламентом турніру за "золото" давалося 25 балів, за "срібло" – 20 та 15 за "бронзу". Також оцінювалися місця нижче.

Перед останнім днем Україна посідала третє місце, відстаючи від Росії на 14 очок. Золота медаль Акобії допомогла Україні випередити Сполучені Штати та посісти друге місце, а до кінця останнього фіналу – 72 кг – українки відібрали титул у Росії, набравши 161 бал проти 140. США посіли третє місце зі 102 балами, на два більше, ніж Індія. Туреччина посіла п'яте місце у перегонах.

Анастасія Лавренчук та Анастасія Алпєєва виграли дві інші золоті медалі для України у 65 кг та 72 кг відповідно.

Лавренчук за 88 секунд перемогла Дінару Саліхову (Росія).

Анастасія Лавренчук

"Я так довго намагалася виграти цю медаль. У мене було багато травм, але я була готова на все, щоб перемогти. Після дорослого чемпіонату світу в Осло я вірила, що зможу перемогти. Конкуренція у моїй категорії в Україні дуже висока", – сказала Лавренчук.

Лавренчук виграла "золото"

Говорячи про перемогу над командою, вона заявила, що Україна на це заслуговує, тому що всі наполегливо тренувалися навіть під час COVID-19.

"Навіть за два роки коронавірусу ми продовжували тренуватися. Наші тренери найкращі, тому що змогли в непростий час організувати збори та з'їздити на змагання", – не стримала емоцій борчиня.

Анастасія Алпєєва

Частиною цієї команди та ще однією золотою призеркою стала Алпєєва, яка у фіналі до 72 кг здолала складну суперницю в особі Кендри Дачер із Франції. У другому періоді вона програла 0:1, але реалізувала кидок та повела 2:1.

Алпєєва перемогла Дачер

"Не можу повірити, що виграла", – зізналася спортсменка, додавши, що ще важливіше було довести, що їхня команда – найкраща у світі.

"Наша команда дуже дружна, і наші тренери виховують у нас командний дух. Ми давно довели, що наша команда – найкраща на європейському рівні, і було важливо довести те саме на світовому рівні", – зазначила Алпєєва.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у вересні Україна виграла історичне "золото" чемпіонату світу з веслування на байдарках та каное.