Україна вперше в історії виграла "золото" на Кубку світу з артистичного плавання

43,2 т.
Україна вперше в історії виграла 'золото' на Кубку світу з артистичного плавання

Українка Марта Федіна виграла етап першого в історії Кубку світу з артистичного плавання, що проходить у канадському Макремі. 21-річна харків'янка виборола "золото" у технічній програмі серед жінок-одинаків.

За свій виступ Федіна здобула 245.2917 балів, більш ніж на два пункти випередивши найближчу суперницю. Незважаючи на те, що програма Марти була не найскладнішою, вона отримала високу оцінку за виконання, що дозволило їй посісти перше місце.

Другою стала Юкіко Інуї з Японії. Третє місце у місцевої плавчині Одрі Ламоте.

Кубок світу з артистичного плавання вперше стартував 2023 року. Для проведення Міжнародна федерація плавання змінила систему оцінок. Раніше 15 суддів ставили оцінки за трьома критеріями. Тепер кількість суддів скоротили до 10, а критерії до двох: артистизм та виконання.

Раніше у своєму інтерв'ю OBOZREVATEL, Марта, яка є дворазовою бронзовою призеркою Олімпійських ігор, заявила, що хотіла б назавжди забути про росіян, які відбирають у українських спортсменів не лише арени, а й життя. А у 2014 році змусили її виїхати з рідного Донецька.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!