Україна взяла чотири "срібла" і дві "бронзи" на Паралімпіаді-2020

3 хвилини
6,1 т.
Україна на Паралімпіаді

Українські плавці Андрій Трусов (клас S7), Денис Остапченко (клас S3) i Ілля Яременко (S12) завоювали срібні медалі Паралімпіади-2020. 21-річний спортсмен із Слов'янська прийшов другим на 400-метрівці вільним стилем, 20-річний полтавець – на дистанції 50 метрів на спині, а 24-річний киянин – на 50-метрівці вільним стилем.

Трусов всю дистанцію йшов третім, але перед самим фінішем зміг вирвати "срібло". Перемогу зі світовим рекордом здобув Марк Маляр, який представляє Ізраїль.

Результати запливу 400 метрів вільним стилем

Остапченко лідирував першу половину запливу, проте його зміг випередити китайський спортсмен.

Результати запливу 50 метрів на спині

Яременко нічого не зміг вдіяти з відомим лідером - білорусом Ігорем Бокієм. Бронзову медаль у цьому запливі добув 37-річний дніпрянин Максим Веракса.

Результати запливу 50 метрів вільним стилем

Для довідки: класи з 1 по 10 означають плавців з фізичними порушеннями (чим нижче цифра, тим складніше дисфункція, 11-13 - плавці з порушеннями зору, 14 – розумово відсталі спортсмени).

Ще одна срібна медаль вирушила в Україну завдяки пауерліфтингу. Наталія Олійник зайняла друге місце у ваговій категорії до 79 кг. Для 40-річної уродженки Попасної це стало першою паралімпійської нагородою.

Результати виступу в пауерліфтингу

Крім того, "бронзова" нагорода в активі нашого дзюдоїста Олександра Назаренка. 35-річний дніпрянин вже на старті сутички провів ефектний кидок і переміг іппоном бразильського суперника.

Олександр Назаренко

Як повідомляв OBOZREVATEL, 28 серпня на Паралімпіаді стало справжнім українським днем у плаванні.

Наші співвітчизники взяли п'ять золотих медалей, заразом встановивши світовий рекорд.

У числі переможців Євген Богодайко (категорія S9) на дистанції 100 метрів брасом

Євген Богодайко

Максим Крипак (S10) 100 метрів вільним стилем

Максим Крипак

Михайло Сербін (S11) і 100 метрів брасом

Михайло Сербін

Денис Дубров (SM8) 200 метрів комбінованим стилем.

Денис Дубров

Одне золото на рахунку жіночого складу паралімпійської команди – Єлизавета Мережко стала найкращою на дистанції 200 метрів брасом у категорії SB5.