Україна перемогла на Кубку світу з фехтування, обігравши у золотому фіналі США

Жіноча збірна України з фехтування на шаблі у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Кравацької та Юлії Бакастової виграла "золото" Кубку світу, який проходив у грузинському Батумі. То був перший відбірковий етап на Олімпіаду-2024.

У золотому фіналі наші дівчата перемогли збірну США (45:42).

У вирішальному матчі Ольга Харлан "заколола" Елізабет Тартаковську.

На шляху до перемоги українки почергово обіграли Алжир (45:43), згодом змусили скласти зброю перший номер світового рейтингу Францію 45:44, після чого впевнено перемогли Азербайджан (45:37), а у півфіналі розбили Італію (45:36).

Українські фехтувальники блискуче провели турнір, заслужено посівши на нагородженні перший рядок п'єдесталу.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 10 березня Міжнародна федерація фехтування (FIE), яку очолює російський олігарх Алішер Усманов, стала першою, хто дозволив брати участь представникам РФ та РБ у міжнародних турнірах.

Це викликало гнівну реакцію у світі, і багато країн відмовилися брати участь чи проводити змагання під егідою організації. Крім того, на етапі Гран-прі у Південній Кореї FIE заборонила символіку України. У той же час стало відомо, що російських фехтувальників не пустили на етап відбору на Олімпіаду-2024.

Українські фехтувальники вирішили, що не братимуть участі у змаганнях, на яких виступатимуть представники країн-агресорів.

За тиждень до турніру в Грузії FIE не допустила до міжнародних змагань титулованих російських фехтувальників Софію Велику, Софію Позднякова та Яну Єгорян.

Після цього Росія заявила, що бойкотуватиме турнір, знявши з нього інших спортсменок своєї країни.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!