Україна не реалізувала пенальті на останніх хвилинах і програла Росії у півфіналі футзального Євро-2022

4 хвилини
32,5 т.

Збірна України з футзалу, яка вважалася аутсайдером півфіналу Євро-2022 із Росією, дала справжній бій суперникам із РФ. Матч в Амстердамі вийшов непоступливим і тримав у напруженні до останніх секунд, але українці не реалізували пенальті та поступилися 2:3.

Україна, яка 17 років не грала у півфіналах чемпіонатів Європи, вийшла емоційно зарядженою на цей принциповий поєдинок. Що спочатку виливалося у велику кількість фолів. Згодом команда Олександра Косенка намацала свою гру, але футзалісти РФ краще використали моменти.

Росія проти України на Євро-2022

Початок для українців вийшов не надто радісним. Росіяни в перші хвилини пішли вперед, і "синьо-жовті" пропустили вже на 76-й секунді зустрічі. На жаль, кілька рикошетів дезорієнтували нашого воротаря, який не встиг відреагувати та парирувати м'яч. Але гол записали все-таки на росіянина Соколова, який пробивав по воротах.

До того ж, дуже швидко українці стали набирати командні фоли. Після 10 хвилин першого тайму Сірий, чия участь у матчі була під питанням через ушкодження, грубо перервав атаку суперника та отримав жовту картку та п'ятий фол для команди. Та скосив росіянина так, що Давидова, який тримався за руку, повели до роздягальні.

Боротьба футзалістів України та Росії.

Тим часом українці продовжували шукати шляхи до воріт суперника. Гарний шанс забити був у Лебедя, але росіяни відбилися.

Варто віддати належне уболівальникам збірної України, які змогли потрапити на трибуни в Амстердамі. Вони ні на хвилину не залишали своєї команди без підтримки. Не обійшлося і без пісні про Путіна. Після чого диктор арени українською попросив наших фанатів "припинити пісні неспортивного характеру".

Уболівальники збірної України.

На 15-й хвилині першого тайму Росія повела вже 2:0, хоча рахунок був явно не по грі. Але тренер збірної України випустив п'ятого польового гравця замість воротаря, наші футзалісти захопилися атакою, втратили м'яч, і росіяни швидко пробили по порожніх воротах. Але якщо після цього удару врятувала поперечина, то Афанасьєва, який встиг на добивання, вже ніхто не зупинив.

На щастя, серйозно заведений Євген Сірий із неробочої лівої ноги дуже швидко, буквально через 54 секунди, відквитав один гол.

Автор першого забитого м'яча у складі збірної України Євген Сірий.

Українці не залишали спроб зрівняти рахунок у час, що залишився до кінця першого тайму, випускали п'ятого польового гравця. До чого росіяни були не дуже готові та відверто відбивалися. Шикарно за 15 секунд до перерви пробив Лебідь, але збірну РФ урятувала поперечина.

Початок другого тайму пройшов на зустрічних курсах, а на 25-й хвилині хорошу комбінацію біля чужих воріт розіграли Корсун та Зварич, однак останній вистрілив трохи неточно.

Михайло Зварич проти Росії у півфіналі Євро-2022.

У Росії воротам нашої команди погрожував Абрамов, але йому або не вистачало точності, або українці встигали блокувати його удари. Проте на 31-й хвилині те, що не вдалося Абрамову, зробив Артем Ніязов, який пробив Ципуна – 3:1. І це був уже дуже небезпечний для нас рахунок.

Артем Ніязов пройшов захист збірної України

Щоб переламати перебіг матчу, головний тренер збірної України знову вдавався до тактики п'ятого польового гравця. І просто незрозуміло, як не забив за вісім хвилин до кінця другого тайму Зварич, який був за кілька метрів від воріт.

Тиск української команди наростав під "Червону руту", яку затягли вболівальники. Росіяни стали стіною біля своїх воріт. Але навіть такий щільний захист не втримав Данила Абакшина. Україна знову підібралася до суперника на відстань одного голу.

Данило Абакшин забив Росії у другому таймі.

За три хвилини до кінця другого тайму дуже небезпечно стріляв Шотурма, і сам не зрозумів, як не зрівняв рахунок, схопившись за голову.

За 72 секунди до розв'язки Корсун заробив для України пенальті, пробивши прямо в ноги воротареві. Але капітан команди Шотурма не реалізував свого моменту. І рахунок так і залишився 3:2 на користь росіян, які тепер зіграють у фіналі, а "синьо-жовті" посперечаються за бронзові нагороди.

Збірна України не вважалася фаворитом.

У другому півфіналі в Нідерландах Іспанія програла Португалії та стала суперником "жовто-синіх" у так званому малому фіналі турніру. Зустріч за третє місце та фінал заплановано на неділю, 6 лютого.

Головний тренер збірної України зі своїми підопічними

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, 31 січня підопічні Олександра Косенка у першому раунді плей-оф сенсаційно обіграли Казахстан – 5:3.

А Росія у чвертьфіналі з рахунком 3:1 переграла команду Грузії.