Фінал в плаванні! Що відбувалося на Олімпіаді 30 липня: всі подробиці

3 хвилини
51,3 т.
Анна Лисенко програла чемпіонці світу, а Яків Хаммо бореться за 'бронзу'

У п'ятницю, 30 липня, Олімпіада в Токіо продовжилася сьомим днем змагань, головною подією якого став старт легкоатлетичних турнірів. Спортсмени розіграли 21 комплект медалей.

OBOZREVATEL пропонує своїм читачам хроніку головних подіями сьомого дня ОІ в нашій хроніці.

• Українка Олена Костевич не зуміла вийти у фінал турніру зі стрільби з пістолета з 25 метрів. У першій вправі вона посіла шосте місце, але не втрималася у вісімці найкращих, проваливши другу та фінішувавши на 23-й позиції.

• 33-річний український легкоатлет Андрій Проценко з трьох спроб не зміг взяти висоту 2,28 метра і сенсаційно не пройшов кваліфікацію зі стрибків у висоту.

Андрій Проценко не зумів підкорити висоту 2,28 метра
  • Наша команда з фехтування у складі Ігоря Рейзліна, Романа Свічкаря, Богдана Нікішина, а також Анатолія Герея, який вийшов на заміну, програла сильній збірній Китаю з рахунком 35:45.​​​​​​

Результати фехтування

Єдина представниця України в жіночому боксі Анна Лисенко з розгромним рахунком 0:5 поступилася чинній чемпіонці світу з Туреччини Бусеназ Сурменелі.

Українські дзюдоїсти Єлизавета Каланіна та Яків Хаммо пройшли своїх суперників в 1/16 і 1/8 фіналу відповідно. У наступному раунді наша представниця в жіночому турнірі поступилася турецькій суперниці менш ніж за 90 секунд прийомом іппон і вилетіла з Олімпіади. Що стосується Хаммо, то в чвертьфіналі він у "золотому рахунку" програв японцеві Хісайоші Хірасаві, але все ще має шанс поборотися за "бронзу".

Хаммо програв японцю у чвертьфіналі

Український легкоатлет Микита Нестеренко не зміг вийти у фінал ОІ в метанні диска.

Наші співвітчизниці Вікторія Кесарь і Анна Письменська не змогли пробитися у півфінал змагань зі стрибків у воду з 3-метрового трампліну.

Плавчиха з ПАР Тетяна Шонмакер встановила світовий рекорд на дистанції 200 метрів брасом.

Емоції Тетяни Шонмакер
  • Дзюдоїст Хаммам зумів здолати узбека Бекмурода Олтібоєва завдяки проведеному в кінці першої хвилини прийому і вийшов в сутичку за "бронзу", в якій поступився супернику з команди ОКР.

• Український плавець Михайло Романчук з найкращим часом вийшов до фіналу запливу на 1500 метрів. Також боротьбу за медалі в цій дисципліні поведе Сергій Фролов.

Нагадаємо, що на рахунку збірної України чотири бронзових медалі на Олімпіаді в Токіо. У перший день перемогу у втішному фіналі з дзюдо здобула Дар'я Білодід, у другій її почин підтримав шпажист Ігор Рейзлін, а потім третю нагороду нашій країні принесли Олена Костевич і Олег Омельчук у стрільбі з пневматичного пістолета з 10 метрів у міксті.

Дар'я Білодід із "бронзою"
Ігор Рейзлiн
Олена Костевич і Олег Омельчук

Як повідомляв OBOZREVATEL, 29 липня плавець Михайло Романчук фінішував третім на дистанції 800 метрів вільним стилем. Ще однією важливою подією в цей день став програш українки Еліни Світоліної в півфіналі тенісного турніру.