Біженка з України без підготовки виграла найпрестижніший міжнародний марафон. Відео

3 хвилини
34,5 т.
Валентина Веретська

Українська легкоатлетка Валентина Веретеська виграла відомий міжнародний Єрусалимський марафон. 31-річна спортсменка стала найкращою серед жінок, пробігши дистанцію за 2 години, 45 хвилин та 54 секунди. Чоловічу гонку виграв Агезе Гуаді (2 години 37 хвилин та 17 секунд).

Після того, як Росія напала на Україну, Веретська практично без речей з 11-річною донькою втекли з рідного Миколаєва, який відтоді невпинно зазнає російських бомбардувань.

Веретська виграла марафон

У холоді та без їжі вони чекали на польському кордоні 15 годин, перш ніж змогли покинути Україну. Верецька відлетіла до Ізраїлю сама, залишивши доньку у Кракові у волонтерів, які відгукнулися у Facebook на прохання її чоловіка Павла про допомогу. Павло Веретський, теж професійний бігун, залишився в Україні та бере участь у війні. Її батьки, брати та сестри теж досі там.

Веретська після перемоги

За словами Валентини, які наводить NY Times, її будинок у Миколаєві зруйнований, вона більшу частину часу була у депресії і практично не тренувалася. Але їй дуже хотілося повернутися до улюбленого спорту, тому вона зв'язалася з офіційними особами Єрусалимського марафону та змогла отримати місце на заході менш ніж за два тижні до початку.

Веретська з медаллю

Вона була вражена своєю перемогою особливо тому, що тільки недавно змогла відновити тренування – в одязі та взутті, які їй дала її нова польська родина.

Веретська на подіум

То був її четвертий марафон. До війни вона посіла перше місце в марафоні в Албанії 17 жовтня і посіла третє місце в марафоні Гутенберга у Майнці, Німеччина, у травні 2019 року.

Вона сказала, що думала про війну впродовж усієї гонки в Єрусалимі, і ці думки підживлювали її.

Веретська виграла "золото"

"Я постійно в стресі і дуже нервуюся через все, що відбувається в Україні, але якоюсь мірою це й допомогло мені. Це була дуже важка гонка, вона була дуже горбиста. Ця перемога за мир, за мир у моїй країні, і не тільки в моїй країні – за мир у всьому світі", – підсумувала Веретська.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше український фігурист зміг стати фіналістом чемпіонату світу, який з 21 по 27 березня проходить у французькому Монпельє. Повна зала влаштувала овації нашому співвітчизнику.

Тільки перевірена інформація у нас в Telegram-каналі obozrevatel. Не ведіться на фейки!