Українська дзюдоїстка-вундеркінд виграла чемпіонат Європи, здолавши титуловану росіянку

26,4 т.
Дарина Білодід

Українська дзюдоїстка-вундеркінд Дарина Білодід виграла чемпіонату Європи з дзюдо, який цими днями проходить у Варшаві (Польща). 16-річна киянка здобула "золото" у вазі до 48 кг.

На шляху до фіналу наша співвітчизниця перемогла досвідченіших Марію Перську (Росія), Міліцу Ніколіч (Сербія) і Єву Черновецьку (Угорщина).

У вирішальній сутичці Дарина чудовим прийомом здолала дворазову чемпіонку Європи серед кадетів і чемпіонку світу (до 17 років) росіянку Ірину Долгову.

В основний час жодна з спортсменок не змогла провести результативний прийом, і доля головної медалі першості вирішилася в своєрідному "овертаймі", де на 17 секунді Білодід ефектним прийомом поклала суперницю на лопатки.

Читайте: Особисті фото 16-річної української чемпіонки захопили соцмережі

Нагадаємо, що місяць тому киянка стала тріумфатором на Eurоpean Judo Open Women, вигравши перший у кар'єрі дорослий турнір із дзюдо.

Пізніше президент Федерації дзюдо України Роман Насіров на своїй сторінці у Facebook також привітала Дарину з цим успіхом.

"Вперше за всю історію дзюдо в незалежній Україні. Нова зірочка українського спорту. Вітаємо Дар'ю з чемпіонством! Слава Україні! Щиро вітаю тренерів і членів команди України!", - зазначив Насіров.

Крім того, ще одне золото на європейській першості здобув Георгій Зантарая. Українець став кращим у ваговій категорії до 66 кг, вигравши всі 5 сутичок.