4-разовий чемпіон світу програв "золото" Олімпіади-2022, "забувши" продовжити гонку. Відео

3 хвилини
62,3 т.
Ярл Магнус Ріїбер

Чотириразовий переможець чемпіонатів світу з лижних видів спорту Ярл Магнус Ріїбер епічно програв золоту медаль Олімпійських ігор-2022 у Пекіні. У гонці на 10 км у лижному двоборстві норвезький атлет переплутав повороти та замість того, щоб піти на наступне коло, повернув на фініш.

Ярл Магнус Ріїбер повернув не туди
Ріїберу довелося розвертатися
Ріїбер

Після першого кілометра 24-річний спортсмен випереджав найближчих суперників на 48 секунд. На часовiй відсічці норвежець повинен був вирушити на наступне коло і їхати ще 9 км, але забув про це, поїхавши фінішувати.

Ріїберу довелося повертатися

Тільки подолавши пристойний шматок дистанції, Ярл Магнус усвідомив свою помилку. Йому довелося розвертатися та повертатися назад. На це норвезький чемпіон витратив близько 40 секунд. Переслідувачі, побачивши такий фейл лідера, підняли темп і наздогнали Ріїбера на позначці 3,5 км.

Ріїбер програв на фініші понад 40 секунд

Зрештою перемогу здобув Йорген Гробак. Норвежець здійснив грандіозний прорив, відігравши величезне відставання у 2 хвилини. Срібна нагорода дісталося Єнс Лугосу Офтебру. "Бронза" в японця Акіто Ватабе. Українець Дмитро Мазурчук фінішував 32-м.

Ріїбер у підсумку став 8-м

Ріїбер у підсумковому протоколі виявився лише 8-м, поступившись тими ж 40 секундами, які він втратив на своїй пригоді.

Ріїбер провалив виступ

"Це дурна помилка. І я засмучений, що весь світ побачив, як я марно втратив "золото", – сказав після гонки спортсмен.

OBOZREVATEL пропонує своїм читачам подивитися, як це було.

Як повідомляв OBOZREVATEL, подібний інцидент трапився з російським біатлоністом Едуардом Латиповим на 1-му етапі Кубку світу.

Латипов ішов на друге місце, проте на останніх метрах повернув на дистанцію, замість продовжити їхати прямо і закінчити змагання.

Едуард Латипов

Свою помилку Латипов усвідомив, лише проїхавши десятки метрів.

Едуард Латипов пропустив поворот

На повернення у росіянина пішло понад 20 секунд, що стало фатальним у боротьбі за медаль.