25,4 т.

Російська гімнастка Анна Собещакова вирішила виступати за збірну України.

Про це повідомила начальник національної команди Росії з художньої гімнастики Наталія Абрамова.

За її словами, це було бажання самої спортсменки і виконком Міжнародної федерації гімнастики (FIG) пішов назустріч 19-річній дівчині, яка є вихованкою московської спортивної школи олімпійського резерву. На засіданні FIG у Бангкоку Ганні дозволили змінити російське спортивне громадянство на українське, передає ТАСС.

Читайте: Українка виграла три "золота" на престижному турнірі з художньої гімнастики

На початку березня Собещакова завоювала бронзові нагороди в командній першості Москви, а у квітні 2015 року на чемпіонаті Росії Аня посіла 75-е місце у багатоборстві.

До слова, гімнастка є уродженкою Миколаєва. Про це заявила головний тренер збірної України з художньої гімнастики Ірина Дерюгіна, пояснивши, чому раніше Собещакова виступала за Росію.

Читайте: Українська гімнастка: труднощі з Росією на змаганнях завжди були і будуть

"Анна родом із Миколаєва, тому громадянство України мала з народження. Просто батьки цієї дівчинки деякий час працювали в Москві, і у неї був російський паспорт", - зазначила Дерюгіна.

Нагадаємо, напередодні кримська гімнастка принесла Україні п'ять золотих медалей на турнірі у Франції.