Помер легендарний футболіст "Динамо" та екстренер збірної України Анатолій Коньков

Помер легендарний футболіст 'Динамо' та екстренер збірної України Анатолій Коньков

На 76-му році життя пішов з життя легендарний футболіст київського "Динамо", колишній тренер збірної України та екс-президент Української асоціації футболу (УАФ) Анатолій Коньков. Віцечемпіон чемпіонату Європи та бронзовий призер Олімпійських ігор помер у столиці країни.

Про це повідомляє УАФ у своєму Telegram-каналі. Про причини смерті Конькова поки що нічого невідомо.

Анатолій Коньков помер на 76-му році життя. Джерело: УАФ

Уродженець Червоного Луча Луганської області (нині – Хрустальний) розпочинав свою велику кар'єру футболіста у складі донецького "Шахтаря", за який відіграв шість сезонів. Після цього легендарний Валерій Лобановський запросив півзахисника до київського "Динамо".

Анатолій Коньков. Джерело: ФК "Динамо" Київ
Анатолій Коньков (зліва). Джерело: ФК "Динамо" Київ

Разом з "біло-синіми" Коньков чотири рази вигравав чемпіонат СРСР, а також досяг першого гучного успіху в Європі, здобувши в 1975 році Кубок володарів кубків і Суперкубок УЄФА, У вирішальних матчах цих турнірів він відіграв весь ігровий час. Чотири рази визнавався найкращим футболістом союзної першості.

Зі збірною СРСР став срібним призером Євро-72 у Бельгії, а за чотири роки взяв "бронзу" Олімпіади на Іграх у Мюнхені.

Коньков у матчі збірної СРСР. Джерело: ФК "Динамо" Київ

Після закінчення кар'єри працював тренером і 1995 року очолив головну команду країни. З "жовто-синіми" він провів сім матчів відбору на ЧЄ-96, в яких здобув три перемоги та зазнав чотирьох поразок. Наша збірна не змогла пробитися на першість, посівши четверте місце у групі.