Заскоки "Барселони": топ-10 неймовірних камбеків в історії Ліги чемпіонів

13,3 т.
Заскоки 'Барселони': топ-10 неймовірних камбеків в історії Ліги чемпіонів

В епоху гри на результат яскраві камбеки стають рідкістю. Але у вівторок "Ліверпуль" нагадав, що в Лізі чемпіонів залишається місце і диву.

Після поразки "Барселоні" в Іспанії 0:3 більшість вже спокійно поховала англійців. Від цього вечір на "Енфілді" став ще більш фантастичним — команда Юргена Клоппа знову зламала всі стереотипи та зробила один із найкрутіших камбеків у ЛЧ.

Поки Стівен Джеррард у другому таймі судорожно згадував "стамбульський фінал" 2005-го, OBOZREVATEL пройшовся по всій історії Ліги чемпіонів і відшукав 10 найяскравіших відіграшів в плей-офф турніру. До речі, про "Барселону" — раніше каталонці не раз робили гучні реванші, але в останні роки самі стали жертвами камбеків.

"Мілан" (Італія) "Ліверпуль" (Англія) 3:3 (3:0 після першого тайму)

Сезон 2004/2005. Фінал

Чарівний момент: відбитий Єжи Дудеком удар впритул від Андрія Шевченка

Незважаючи на вчорашній подвиг "Ліверпуля", поки "стамбульське диво" є найбільшим камбеком в історії нинішньої Ліги чемпіонів.

Справжня казка для англійців у вирішальному матчі турніру — 0:3 після першого тайму і неймовірні 15 хвилин у другій половині, коли "Ліверпуль" зміг забити тричі. Водночас камбеку могло й не бути, якби у кінцівці воротар "червоних" Єжи Дудек не відбив два удари Андрія Шевченка — українець бив практично впритул.

"Барселона" (Іспанія) ПСЖ (Франція) 4:0 і 6:1

Сезон 2016/2017. 1/8 фіналу

Чарівний момент: три голи "Барси" за 7 хвилин кінцівки

Напевно, один із найбільш пам'ятних матчів десятиліття для "Барселони" та всієї Іспанії. Після поразки в Парижі 0:4 каталонці не здавалися в матчі-відповіді з ПСЖ, і до 50-ї хвилини зробили рахунок 3:0.

Але магія почалася в кінці, коли "Барса" буквально задавила суперника та арбітра — Неймар зробив дубль, у тому числі й із пенальті, а чи не в останній атаці Роберто на межі офсайду забив вирішальний гол. Тоді ж "Барселона" стала першою командою в ЛЧ, яка пройшла далі в плей-офф після поразки 0:4 у першому матчі.

"Рома" (Італія) "Барселона" (Іспанія) - 1:4 і 3:0

Сезон 2017/2018. 1/4 фіналу

Чарівний момент: гол Маноласа на 82 хвилині

Проблеми "Барселони" в останніх сезонах Ліги чемпіонів вилилися не тільки у виліт від "Ліверпуля", але і в торішню поразку "Роми" в 1/4-й.

Після домашньої перемоги 4:1 іспанці приїхали в Рим "просто пройти далі" і явно не налаштувалися до кінця. Як і зараз в Англії, тоді для "Барси" в Італії фатальним став кутовий із лівого флангу на останніх хвилинах.

"Челсі" (Англія) "Наполі" (Італія) 1:3 і 4:1

Сезон 2012/2013. 1/8 фіналу

Чарівний момент: гол із пенальті Лепмарда на 75-й хвилині

Коли "Челсі" був ще грандом європейського футболу та йшов до своєї першої перемоги в Лізі чемпіонів, під силу англійцям були й камбеки з трьома голами.

У першій стадії плей-офф "аристократи" в Італії несподівано "згоріли" "Наполі", але після зміни тренера розібралися із суперником у Лондоні. Які люди тоді забивали — Дрогба, Террі і Лемпард, котрий реалізував неймовірно важливий пенальті в складній психологічній ситуації.

"Монако" (Франція) "Реал" Мадрид (Іспанія) 2:4 і 3:1

Сезон 2003/2004. 1/4 фіналу

Чарівний момент: іспанець Мор’єнтес зганьбив колишній клуб

Уже мало хто пам'ятає той "галактичний" "Реал" із Касільясом, Фіго, Бекхемом, Зіданом і Раулем. Але ще менше пам'ятають, як ця зоряна банда зганьбилася в іграх із "Монако".

У першому матчі мадридці розібралися з французами 4:2 і на поєдинок у відповідь їхали спокійнісінько. У Монако "Реал" теж забив першим, але потім кинув грати та пропустив три голи. До того ж третій, вирішальний м'яч забив іспанець Фернандо Мор’єнтес, який раніше виступав у "Реалі".

"Депортіво" (Іспанія) — "Мілан" (Італія) — 1:4 і 4:0

Чарівний момент: перший тайм у виконанні "Депортіво"

Ще один матч із великим камбеком за участю Андрія Шевченка, і знову невдалий для українця. У першому матчі 1/4-ї Шевченко забив "Депортіво" і разом з командою здобув перемогу 4:1. Але через тиждень італійці були просто зметені божевільним настроєм і чотирма голами іспанців.

"Барселона" (Іспанія) "Челсі" (Англія) 1:3 і 5:1

Сезон 1999/2000. 1/4 фіналу

Чарівний момент: гол Дані на 83 хвилині

Одна з найяскравіших сторінок взаємин "Барселони" та "Челсі" на межі тисячоліть. Легіонізований "Челсі" з бандою французів на чолі з Дід’є Дешамом без проблем обіграв "Барсу" вдома (3:1). Але на "Камп Ноу" іспанці вийшли вже в іншому стані й, незважаючи на пропущений гол після прикрої помилки воротаря, зуміли дотиснути суперника до 3:1. Ну а в овертаймі Рівалдо і Клюйверт вже чітко зробили свою справу.

"Баварія" (Німеччина) "Порту" (Португалія) 1:3 і 6:1

Сезон 2014/2015. 1/4 фіналу

Чарівний момент: 5:0 у першому таймі

Будучи одним з фаворитів тієї Ліги чемпіонів і в 1/8-й "жахнувши" 7:0 "Шахтар", "Баварія" несподівано програла "Порту" в першому матчі. Але питання про реванш майже не стояло — німці були набагато могутнішими в грі й уже в першому таймі матчу-відповіді вирішили питання з камбеком — 5:0.

"Ліверпуль" (Англія) "Барселона" (Іспанія) 0:3 і 4:0

Сезон 2018/2019. 1/2 фіналу

Чарівний момент: дубль Вейнальдума за 3 хвилини

Найсвіжіший камбек "Ліверпуля" впевнено входить не просто в десятку, але і в трійку кращих за всю історію Ліги чемпіонів. У цьому протистоянні пам'ятне все — мега-штрафний від Мессі та потрапляння в штангу Салаха (в першому матчі), вихід на заміну Вейнальдума зовсім непередбачений на чужій позиції, його дубль за 3 хвилини та кутовий імені Орігі. Крім того, завдяки цьому матчу "Ліверпуль" вдруге поспіль вийшов у фінал ЛЧ (9-й фінал Ліги чемпіонів/Кубка європейських чемпіонів в історії клубу).

Ліга чемпіонівФК БарселонаФК ЛіверпульФК МіланФК ДепортівоФК ЧелсіФК НаполіФК РомаФК ПортуФК БаваріяФК ШахтарФК МонакоРеал МадридМохаммед СалахЮрген КлопЛіонель МессіАндрій ШевченкоДідьє ДешамДжон ТеррiДідьє Дрогба