"Шахтар" упевнено виграв перший матч плей-оф Ліги Європи

'Маккабі' - 'Шахтар'

Донецький "Шахтар" у першому матчі 1/16 фіналу Ліги Європи в Ізраїлі обіграв "Маккабі". Поєдинок у Тель-Авіві на стадіоні "Блумфілд" завершився з рахунком 0:2.

Українці намагалися з перших же хвилин нав'язати свій футбол супернику. Ближче до 10-ї хвилини ізраїльтяни епізодично вирівняли гру, організувавши поспіль три кутові.

Гірники частіше атакували

"Гірники" намагалися грати рваним ритмом, розхитуючи оборону "Маккабі", але на 12-й хвилині несподівано пропустили контрвипад, який ледь не завершився взяттям воріт.

"Шахтар" повністю домінував на полі (73% на 27% щодо володіння м'ячем), але ніяк не міг довести гру до загострення.

Алан Патрік був на вістрі атак

Перший по-справжньому небезпечний момент підопічні Каштру створили на 23-й хвилині. Алан Патрік добре розібрався у штрафному, зробивши простріл. Удар Мораєса по центру воріт потягнув Танненбаум.

"Шахтар" грав дуже вузько в атаці. Мораєс і Тайсон розміщувалися практично поруч.

На 31-й хвилині українські футболісти заслужено втілили свою територіальну перевагу в ігрову. Марлос зробив черговий закид на Матвієнка в штрафний, той віддав у дотик пас на Алана Патріка, і бразилець також у дотик зробив рахунок 0:1.

На 40-й хвилині Кривцов біля своїх воріт упустив Пешича. Арбітр Франсуа Летекс'є рішуче показав, що порушення немає, але про всяк випадок подивився ВАР.

У дебюті другого тайму особливо відчувалася різниця в класах команд. Донеччани, як і раніше, грали першим номером, безуспішно намагаючись підібрати ключі до воріт Даніеля.

Гравці з Тель-Авіва намагалися загострювати ситуацію контратаками. Кілька ударів ізраїльтян легко забрав Трубін.

На 77-й хвилині Каштру випустив на поле Коноплянку – і одним із перших ударів Євген міг відзначитися забитим м'ячем.

Кінцівка минула в невисокому темпі. "Гірників" цілком влаштовував рахунок, тому вони нікуди не поспішали. За цей час обидві команди завдали по 3 удари в створ.

Найреальніший шанс зрівняти рахунок у "Маккабі" з'явився на 87-й хвилині, коли голкіпер "Шахтаря" зробив розкішний сейв після удару Ернандеса.

Захопившись штурмом, господарі проґавили результативну контратаку "Шахтаря". Фернандо втік від усіх захисників, покотив на Тете, а той елегантним ударом у шістку зробив рахунок 0:2.

"Маккабі Тель-Авів" Ізраїль – "Шахтар" Україна 0:2 (0:1, 0:1)

Голи: 0:1 – 31 Алан Патрік, 0:2 – 90 Тете.

Маккабі Тель-Авів – Тененбаум, Жералдеш, Тібі, Сабор, Ернандес, Глазер, Перець, Бітон (Хозез, 46), Ріка (Голаса, 63), Бен Хаїм (Блекмен, 63), Пешич (Герреро, 84).

Шахтар – Трубін, Віта, Додо, Кривцов, Матвієнко, Степаненко, Алан Патрік (Маркос Антоніо, 88), Тайсон (Коноплянка, 77), Марлос (Майкон, 77), Соломон (Тете, 73), Мораес (Фернандо Педро, 89 ).

Попередження: Марлос (41), Глазер (64), Тайсон (75), Перец (83).

Матч-відповідь відбудеться 25 лютого в Києві.

Як повідомляв OBOZREVATEL, "Шахтар" у 6-му турі Ліги чемпіонів сенсаційно зіграв внічию в гостях у італійського "Інтера" (0:0), посів 3-тє місце в групі B і кваліфікувався в Лігу Європи.