Катастрофа першого матчу. Чому у грі "Динамо" проти "Лаціо" все склалося так жахливо

Катастрофа першого матчу. Чому у грі 'Динамо' проти 'Лаціо' все склалося так жахливо

Київське "Динамо" провело перший матч у Лізі Європи та провалило гру проти "Лаціо" 0:3. Не склалося все: не було зіграності, вплинули травма та червона картка. Біло-сині мали багацько моментів, але пробити голкіпера та захист римлян не змогли навіть із купою ударів. Чому так сталося? Аналізує OBOZ.UA.

Стартові склади

"Динамо": Бущан, Бражко, Ярмоленко, Шапаренко, Ванат, Кабаєв, Тимчик, Себальйос, Михавко, Дубінчак, Піхальонок.

"Лаціо": Проведель, Марушич, Патрік, Романьолі, Пеллегріні, Весіно, Ровелла, Чауна, Деле-Баширу, Педро, Діа

Перший тайм. Коли в захисті все складається зовсім не за планом

Гра почалася агресивною розвідкою з обох сторін, от тільки "Динамо" показало хаос в усіх лініях, чим "Лаціо" відмінно скористалося. Орли почали масовану атаку, під час якої Педро знайшов Діа. Той закрутив Тимчика, вивільнив простір і з 13-ти метрів не схибив - італійці повели в рахунку.

Розумний пресинг на початку матчу закрив киянам простір для власних виходів. Тільки-но хтось із наших захисників переходив центральну лінію, Весіно, Чауна та Ровелла закривали вільних адресатів; доводилося пасувати назад і починати все з початку. Цікавою виглядала зі старту пара Михавка й Себальоса, Попова залишили про запас. Саме колумбійцю доводилося виконувати роль рятівника, бо м’яч до нього приходив у момент, коли хтось із римлян вже був готовий кидатися із підкатом. Слід похвалити центрбека за міні-дриблінг - Діа та Педро кілька разів лишалися поза епізодом. От тільки тривала ця рятівна схема недовго: Себальос на рівному місці отримав травму та змушений був піти. У центр захисту вийшов Біловар.

Вимушена заміна зламала все. Суперник акцентовано та повільно проходив ближче до наших воріт, щоб удар був точний, Чауна так перевірив реакцію Бущана. А потім стався вибуховий епізод із двома голами: обидва рази критична помилка захисту, обидва рази багато вільного простору для ухвалення рішення гравцем на м’ячі. За кілька хвилин рахунок стає 0:3 - і винні в цьому всі кияни.

Підсумок першого тайму - криза оборони, помножена на жахливу невдачу. Те, що Тимчик мав закривати форварда під час удару головою показує, що в наших футболістів не було розуміння власної ролі. І не сказати, що "Динамо" не загрожувало: моменти пішли один за одним через ситуативну слабкість захисників римлян. Пихальонок, Шапаренко, Ярмола та Ванат пробили точно в руки голкіперу, Феноменальний удар Бражка воротар потягнув із дев’ятки; Кабаєв і Дубінчак запустили м’яча далеко від цілі. "Динамо" назбирало 4 удари у ствір і не забило жоден. А от "Лаціо" витиснуло максимум зі своїх чотирьох атак.

Другий тайм. Промінь надії вбиває видалення

Ми знову побачили, що "Динамо" продовжує бути командою одного тайму - ударним став саме другий. Кабаєв не дозволив Марушичу зачепитися за вихід на Бущана та до кінця тримав його на незручному куті. А потім самі кияни мали кілька небезпечних моментів. От тільки Ярмоленко та Ванат перетримали м’яч - очевидно, що шукали ту саму позицію, але обох вже закривали захисники, блокуючи удар.

До речі, про Ярмоленка: він невтомно працював по всьому флангу, його постійно шукали передачами Ванат, Бражко, Тичик, навіть Пихальонок з іншої бровки. Але Пеллегріні відмінно контрив ліву ногу Андрія та змушував вінгера пасувати на відкритого одноклубника. За 10 хвилин після перерви стало зрозуміло: римлян влаштовує 3:0, вони дуже організовано закрилися, будь-яку атаку динамівців у карному блокували щонайменше сім оборонців. Попереду біло-сині могли випробовувати долю тільки дальніми ударами.

Шовковський намагався врятувати ситуацію оновленням атакувальної ланки, вийшли Рубчинський і Брагару. Але проблема була зовсім не там: захисники капітально втомилися та дозволяли "Лаціо" дуже багато контрвипадів. Один із таких завершився трьома ударами по наших воротах поспіль, де з лінії вибивали вже хто тільки міг. А потім стався фол Брагару - VAR передивився його епізод із Дзакканьї та за небезпечну гру відправив динамівця у підтрибунки. Кияни перебудувалися на 4-1-4, де вже ніхто не мав спеціалізацію - треба було тільки втримати рахунок. Римляни адаптувалися до тиску, а після отримання кількісної переваги ніби наново мотивували себе атакувати Бущана. Протримався цей бонус до каламбуру - в орлів теж із заміни видалився Нослін. Тільки на результат це ніяк не вплинуло.

0:3 - "Динамо" програє "Лаціо" перший матч у ЛЄ. Старі проблеми реалізації, що тягнуться ще з часів "Партизана" залишають нуль у графі забитих м’ячів. А відсутність Попова показує його незамінність для захисту, навіть із усіма тактичними помилками. Попереду ще сім ігор у єврокубках, можна все виправити і навіть є запасні очки (УЄФА каже, що треба 7.6 залікових пунктів для кваліфікації).