Сергей Борщевский
Сергей Борщевский
Писатель и дипломат, эксперт Центра исследования России

Блог | Сергей Борщевский: Счет России может предъявить немало народов

Счет России может предъявить немало народов

В одной из недавних статей я писал: "Сейчас ведутся разговоры о международном трибунале для наказания России за агрессию против Украины. Пожалуй, странам, пострадавшим от вмешательства России в их внутренние дела, от попыток России дестабилизировать в них ситуацию, следует также совместными усилиями заключить "Черную книгу преступлений России" против их безопасности и наказать ее за это. Сегодняшняя печальная дата позволяет детализировать это мнение.

Видео дня

Далее текст на языке оригинала.

85 років тому, 15 грудня 1937 року, в СРСР розпочалися масові репресії проти власних громадян грецького походження. То була одна з численних "національних" операцій, здійснених НКВД в 1937-1938 роках проти різних народів країни "переможного соціалізму", як відзначалося в ухваленій за рік перед тим конституції, що дістала назву сталінської.

Масові репресії 1937-1938 років спрямовувалися проти представників різних національностей - болгар, греків, естонців, китайців, корейців, латишів, литовців, німців, поляків, румунів та інших. За офіційною статистикою, загалом унаслідок цих операцій було засуджено понад 335 тисяч громадян, з них понад 247 тисяч було розстріляно.

Старт репресивній кампанії саме проти греків дав наказ від 11 грудня 1937 року наркома внутрішніх справ СРСР Ніколая Єжова. В наказі йшлося про начебто викриття широкої мережі грецьких націоналістичних шпигунсько-диверсійних та шкідницьких організацій, метою яких начебто є повалення радянської влади в місцях компактного проживання грецької меншини на території СРСР.

Громадяни СРСР грецького походження звинувачувалися у зв'язках та співробітництві з грецькою розвідкою. Маячня, звичайно. Така ж, як сьогоднішня про українських нацистів.

Наказом Єжова, однак, передбачалися цілком конкретні репресивні заходи:

"15 грудня одночасно в усіх республіках, краях та областях здійснити арешти всіх греків, які підозрюються у шпигунській, диверсійній, повстанській та націоналістичній антирадянській роботі". Про результати операції з арештів було наказано доповісти до 18 грудня. Жертвами репресій стали тисячі людей, вся "провина" яких полягала в тому, що вони були греками і мали нещастя народитися в СРСР.

Чому я нагадую про це сьогодні? Щоб підкреслити: імперія, яка тоді іменувалася СРСР, а нині зветься Російською Федерацією, незмінна у своїй хижацькій людиноненависницькій сутності. І ця імперія становитиме загрозу для людства, доки існуватиме.

Справа не в Сталіні тоді і не в Путіні тепер. Вони - виразники цієї хижацької сутності. Робімо висновки.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...