"БезнаДІЯ ВДОМА", или Об антиковидной цифровой шизофрении

4 минуты
42,8 т.
'БезнаДІЯ ВДОМА', или Об антиковидной цифровой шизофрении

У мене ВДОМА оселилася повна цифрова безнаДІЯ. Точніше, моя дружина оцей додаток Дій ВДОМА власними руками інсталювала в Борисполі в смартфон, піддавшись обіцянці прикордонника поставити штамп у паспорті в обмін на скачування модної програми.

Оця тяга жінок до нанесення штемпельних чорнил на паспортні сторінки – тема іншого дослідження, але ми разом пройшли цей обряд і скачали аплікейшн Дій ВДОМА.

Скажу відверто: Кива краще впорався з кандидатською дисертацією, ніж я з отією прогою. Скільки не намагався (тобто цілих два рази), так і не зміг дійти до фіналу реєстрації, і, згадавши всує міністра цифрової деформації та його підрядників, вирішив, що вдома можу залишатися і без ВДОМА.

Видео дня

Міністерству це геть-зовсім не сподобалося. Склалося враження, що кожен працівник цього центрального органу виконавчої влади одночасно з іншими колегами слав мені на смартфон пуші, змушуючи мене пройти всі кола діджитал-деформації, завершити реєстрацію, підтвердити місце обсервації та надсилати селфі. Тобто повідомлення падали з активністю весняного кролика. Нічого не залишалося, як вправним рухом відправити ВДОМА в офлайн, і тільки після цього я досяг цифрового порозуміння зі світом. А через декілька годин взагалі настало повне просвітління, коли лабораторія "Сінево" надіслала в Дію негативний ПЛР-тест, і міністерство цифрової деформації зовсім втратило до мене інтерес: додаток деактивувався.

Зовсім інша історія вийшла з соціально відповідальною та законодавчо стурбованою громадянкою, тобто моєю дружиною. Хоча слину та сопельки ми здавали разом (ну ви ж знаєте, звідки забираються дослідні зразки), Мінцифри не отримало її тесту, і повідомлення ВДОМА продовжували атакувати дружинин смартфон безперестанку. Наступного дня моя прекрасна половина подзвонила на гарячу лінію ВДОМА, і працівник колцентру тренованим голосом пояснив, що знати нічого не знає, і постійно намагався кудись відправити – чи то до МОЗ (зокрема, Центру здоров’я пацієнтів), чи то до лабораторії "Сінево". І ще порадив телефонувати в райвідділок поліції щоразу, коли доведеться віддалитися від помешкання далі, ніж на кілометр. З його слів можна було зрозуміти, що спеціально виділений опер "денно і нощно" наглядає за дружиною і будь-якої миті готовий відправити елітний спецзагін для протидії порушенню умов самоізоляції.

"БезнаДІЯ ВДОМА", или Об антиковидной цифровой шизофрении

Далі смішніше. У Центрі здоров’я пацієнтів так само професійно відхрестилися від проблеми й скерували назад до гарячої лінії додатку ВДОМА, або ж до лабораторії. До честі "Сінево", там не працювали стрілочниками: виявляється, вони стріляні горобці, і в них є опція "повторно відправити результати аналізів у додаток ВДОМА", чим дружина й скористалася. Щоправда, на сайті таку функцію ось так от у лобову знайти не вдалося, довелося ще погуглити, аби відшукати відповідну директорію.

Але… антиковідна тріада – Мінцифри, МОЗ та МВС – були непохитні. Ось уже кілька днів поспіль соціально відповідальна та законодавчо стурбована громадянка раз на день заходить на сайт "Сінево", вдруге, втретє, вчетверте надсилаючи негативний результат ПЛР-тесту, але у відповідь продукт цифрової деформації атакує її вимогою зробити селфі. Відчувається, що Мінцифри керують колишні маніяки-SMMники, їм тільки селфачі в голові.

Коло замкнулося і всі при ділі. Найкращі спецпризначенці чатують напоготові, диджиталізовані чиновники шлють повідомлення на телефон та затято вимагають селфі, а медики рятують життя, але аж ніяк не репутацію ВДОМА.

Зайнявшись аналізом цією ситуації, я дійшов висновку, що для порятунку моєї дружини треба створити ще два міністерства. По-перше, на додачу до Мінцифри заснувати Міністерство літери; тоді буде кому написати, повідомивши про глюк у системі. По-друге, є гостра потреба в Міністерстві мозку: якщо у нас уряд працює за галузевим принципом, і хтось лікує, інші доять корів та збирають урожай, треті – рахують гроші, то ще хтось мав би й думати. Принаймні, до того часу, поки роботи ще не захопили владу в нашій країні.

І ще, шановні Мінцифри, у мене до вас ще одна серйозна скарга: у вас дуже претензійна система фотофіксації. Ну добре, вест-хайленд Боня не дивився в камеру і не повертав голову згідно з указівками цифрового ментора. Але от кіт Вінчі готовий був селфачитись, на кожен запит додатку старанно вертів мордочкою. Та все марно, додаток все одно знехтував його стараннями…

Спроба 1
Спроба 1
Спроба 2
Спроба 3
"БезнаДІЯ ВДОМА", или Об антиковидной цифровой шизофрении

От за мейкуна мені особливо прикро… Хоча за дружину теж…

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.