Українські пілоти навчатимуться в Україні керуванню новітніми європейськими літаками

656
Українські пілоти навчатимуться в Україні керуванню новітніми європейськими літаками

Б.Колесніков: Держава має намір придбати тренажери для підготовки пілотів для Airbus та Boeing. ДП «Антонов» розробило комплексний тренажер найвищого рівня «D» для підготовки льотно-технічного персоналу, що експлуатуватиме літак Ан-148. Вже зараз на ньому мають змогу навчатися українські фахівці. Держава також має намір придбати тренажери для підготовки персоналу, що експлуатуватиме Airbus та Boeing, - тож українська молодь зможе навчатися управляти сучасними літаками в Україні.

У травні цього року Борис Колесніков вручив ДП «Антонов» сертифікат на комплексний пілотажний тренажер найвищого рівня «Д».

Такого типу тренажер створено вперше на пострадянському просторі (СНД): він дає змогу дійснити повну підготовку пілотів без тренувальних польотів на літаках. Тренажер імітує ситуації, що відбуваються під час польоту, зокрема, будь-які непередбачені випадки, що можуть статися під час польоту.

Таким чином, на ДП «Антонов» вже вирішено питання із підготовкою льотно-технічного персоналу, адже за його допомогою здійснюватиметься якісна професійна підготовка пілотів, які здійснюватимуть експлуатацію Ан-148-100.

Уряд створить сприятливі умови для того, щоб українські авіакомпанії мали змогу оновити свої авіапарки новими літаками типу Ан-148 та Ан-158, розробленими ДП «Антонов». Задача Міністерства інфраструктури України - забезпечити авіакомпаніям аналогічно вигідні лізингові умови, на яких вони працюють, наприклад, з Airbus, Embraer, Bombardier». За попередніми даними, альянс готовий взяти в лізинг 15 літаків Ан-148, аналогічні наміри має «МАУ».

У вересні цього року за ініціативою Мінінфраструктури буде проведено спільний з Міноборони проведемо круглий стіл в одному з авіаційних університетів України. До участі будуть запрошені ректори усіх провідних навчальних закладів авіаційного профілю України, щоб обговорити питання якісної підготовки пілотів.

Борис Колесников