Сбудется ли мечта о миллиарде зеленых деревьев, или Об экологическом турборежим от власти

Сбудется ли мечта о миллиарде зеленых деревьев, или Об экологическом турборежим от власти

Отож кілька слів про крайній, із числа незліченних, проектів "країни мрії" від команди Зеленського.

"Лісівники-піарники" від влади переконують, що збільшити площу лісів за 10 років на мільйон гектарів і посадити мільярд дерев за 3 роки - це як в турборежимі ухвалити кілька Законів, не читаючи їх.

"Лісівники-фейсбук-експерти", у свою чергу, прорахували до міліметра і секунди неможливість цієї симпатичної екологічної мрії й переконують, що простіше це зробити на Місяці або на Марсі, аніж в Україні.

Видео дня

А що з цього приводу думають справжні професіонали у лісовій справі?

Попередньо нагадаю, що боротьба за вплив на Агенство лісових ресурсів від часів Януковича, а згодом діяльність тимчасових керівників за Порошенка і постійна зміна статусу та очільників за Зеленського призвели до відтоку професійних кадрів із лісгоспів та практичної зупинки системної роботи по захисту й відтворення лісового фонду, зокрема на Півдні України.

Для розуміння:

в бюджеті-2021 на ВСЮ діяльність лісівників у сфері охорони, захисту лісового фонду та ведення мисливського й лісового господарства передбачено аж 279 мільйонів гривень на ВСЮ країну.

Отож, перше завдання - відновлення державних та комунальних програм захисту і відтворення лісового фонду;

друге завдання - законодавча можливість займатися лісівництвом на приватній або орендованій землі.

Для прикладу, в більшості європейських країн молоді зелені насадження НЕ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ ( у Франції до 30 років, в Польщі - до 40).

І найголовніше, щоб мрії про могутні й неозорі українські ліси стали реальністю потрібно, щоб екологічною справою в Україні займалися не тимчасові еко-заробітчани, не бізнесмени з продажу металу, не помічники депутатів-сепаратистів з партії регіонів, не випускники міліцейських академії, не сім‘ї освоювачів бюджетних коштів у сфері екології…

а справжні фахівці у справі біоресурсів та природокористування, правдиві захисники довкілля й патріоти свої рідної країни - України!

А для початку варто ЗОБОВ‘ЯЗАТИ фірми, які під час будівництва доріг вирубали лісосмуги, висадити нові!

П.С. І два цікавих приклади для порівняння екологічного патріотизму і владного заробітчанства.

Колектив Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБІП) спільно із своїми структурним підрозділами та Боярським лісо-дослідним господарством за останні роки висадили біля мільйона зелених насаджень за свої та меценатські кошти!

Черкаська ОДА з ініціативи Міністерства розвитку та будівництва (Л.Парцхаладзе) збудували оглядовий майданчик і висадили кілька десятків дерев біля Черкас за…9 МІЛЬЙОНІВ бюджетних коштів.

Нині, як і передбачалося, біля цього пам‘ятника корупції засохли майже всі бюджетні дерева!

П.С.П.С. Подяка фахівцям НУБІП за консультацію.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.