Героїв Майдану у владі намагаються дискредитувати

23,3 т.
Героїв Майдану у владі намагаються дискредитувати

Нещодавно головою Рівненської обласної ради обрали молодого депутата Володимира Ковальчука. Пан Ковальчук – один з активних учасників Майдану, якого переслідували, били, в якого стріляли. Він ніколи раніше не був у владі, не задіяний в корупційних схемах, не має великих статків чи бізнесу.

На своєму виборчому окрузі Володимир Ковальчук отримав найбільшу підтримку громадськості серед своїх однопартійців з Радикальної партії Олега Ляшка – майже 24% голосів виборців. Така підтримка громади дає політику повне моральне право претендувати на посаду голови обласної ради. Але, завжди знайдуться незадоволені та обділені увагою, які теж хочуть і претендують на цю важливу посаду. Не знайшовши інший спосіб реалізувати власний потенціал, вони самостверджуються за рахунок інших. Основним інструментом в цій грі стають недобросовісні медіа та журналісти, що за "копійки" продають власну совість і дискредитують репутацію інших.

Ковальчук не перший і не останній герой Майдану, що став жертвою замовних матеріалів. Насправді, за ним нема "темних" справ, от і дорікнути йому реально нема чим. Тому так звані "борці за правду" вдаються до провокацій і роздувають скандали на порожньому місці, щоб відволікти громадськість від важливіших тем і змусити дивитись цирк. І ось тут важливо, щоб громадськість не піддавалась на такі провокації, а вимагала від журналістів розслідувати справді важливі для країни теми і бути об'єктивними та відповідальними у своїй роботі.

Щоб читачі мали змогу скласти своє враження про Володимира Ковальчука на основі його діяльності та міркувань, а не через замовні медіаскандали, публікуємо його розпровідь про плани роботи та проекти на майбутнє.

Пане Володимире, розажіть нам, з чого ви розпочнете свою діяльність в обласній раді і що ви бачите основним пріоритетом?

- Основний пріоритет обласної ради – права та інтереси громад Рівненщини. Своїм стратегічним завданням я бачу зміну ролі обласної ради у житті суспільства. Основний принцип – це принцип прозорої діяльності. Треба припинити практику підкилимних домовленостей та надати громаді право контролювати роботу депутатів та процес розподілення коштів обласної бюджету.

Люди мають наочно побачити, що рада працює виключно в їхніх інтересах. Для цього я ініціюватиму створення Контрольної ради громад Рівненщини за діяльністю обласної ради. Переконаний, що діяльність такого органу забезпечить постійний зворотній зв’язок між депутатами та людьми, які їх делегували до ради. Крім того, механізм роботи Контрольної ради дасть змогу значно зменшити прояви лобізму та ситуативних домовленостей в особистих інтересах.

Сьогодні у Рівненській обласній раді сформовано демократичну більшість. Головою став представник Радикальної партії Олега Ляшка, першим заступником — представник "Батьківщини", заступником — депутат від "Свободи". Інші партії, представлені в обласній раді, матимуть пріоритет у висуванні своїх кандидатів на керівні посади у постійних комісіях. Таким чином, в обласній раді вибудовується система взаємного контролю і закладається фундамент для постійного діалогу.

У нас більше не буде монополії на владу однієї партії, як це було за часів Януковича і Партії регіонів. Пригадайте, яку роль відігравала в ті часи Рівненська обласна рада — всі вказівки облдержадміністрації отримували одностайний "одобрямс" провладної більшості! Не думаю, що багато хто на Рівненщині хоче повернення тих часів. Саме тому ми зробили вагому заявку на формування нового типу політичної культури в обласній раді — своєрідної системи стримувань і противаг, коли місцева гілка представницької влади контролюватиме місцеву гілку влади виконавчої. І саме через постійний діалог, через конструктивну дискусію відбуватиметься спільний пошук рішень в інтересах виборців усієї області. І це буде як діалог між обласної радою та облдержадміністрацією, так і діалог усередині обласної ради. Сьогодні тут немає регіоналів (принаймні явних) і комуністів, тобто немає відверто антиукраїнських, антидержавних сил. У всіх нас, депутатів, є те, що нас єднає, і є різні підходи до втілення тих чи інших політичних програм. Це і є поле для майбутніх домовленостей в інтересах громади області.

Пане Володимире, невдовзі на Вас як новообраного голову обласної ради чекатиме перший іспит на політичну і професійну придатність — ухвалення обласного бюджету на 2016 рік. Як плануєте працювати в цьому напрямку?

- Щодо професійної придатності, то за освітою я — менеджер-економіст, пройшов шлях від рядового працівника до керівних посад у різних банках. Тому вважаю, що освіта та досвід економіста і фінансиста допоможе мені в управлінні обласною скарбницею. Прийняття і розподіл видатків обласного бюджету, як відомо, - це ключова функція обласної ради. І якщо голова ради має відповідний фах і професійний досвід — це, вважаю, буде на користь і бюджетному процесу, і громаді області.

Що ж до політичної сторони питання, то позиція і моя, і Радикальної партії Олега Ляшка – це, насамперед, маскимальна прозорість бюджетного процесу. Саме тому я ініціюю створення Контрольної ради з числа представників громадськості, яка слідкуватиме за розподілом бюджетних видатків. Це буде своєрідний місток між владою і громадою, інструмент для постійного зворотнього зв'язку. Сьогодні мільйони українців підтримують радикальні методи політичної боротьби саме тому, що не відчувають зв'язку між собою і владою, не відчувають владу підконтрольною, підзвітною виборцю. Тому при ухваленні бюджету і в процесі його подальшого виконання для мене буде принципово важливою саме ця соціальна складова. Громада повинна бачити і розуміти, на що ідуть бюджетні кошти, а через своїх представників у обласній раді і в майбутній Контрольній раді як дорадчому органі при обласній раді — висловлювати своє бачення, говорити про свої потреби і впливати на владу для їх врахування. Отже, тільки діалог — діалог у сесійній залі, між представниками усіх фракцій, і діалог з виборцями, з громадою — ось ключовий принцип, що лежатиме в основі бюджетного процесу.

Розкажіть, будь ласка, про основні плани на майбутнє. Чим житиме Рівненська обласна рада в найближчі місяці?

- Рівненська обласна рада повинна жити тільки одним – вирішенням проблем людей. Саме з такою метою вона і обирається.

Я вважаю, що сьогодні, в нелегкі для України часи, усі ті, кого було обрано до представницьких органів, повинні забути про особисті амбіції і об’єднатися в інтересах своєї держави, свого краю та своїх громад. Ми відкритті для співпраці з усіма представниками демократичних сил. Єдині з ким ми ніколи не будемо працювати в політичному плані – це колишні "регіонали", комуністи та усілякого роду проросійські, відверто сепаратистські проекти.

Діяльність обласної ради має бути спрямована на те, аби люди могли задовольняти свої потреби. Так, якщо ми говоримо про інвестиції, ми маємо говорити і чітко прописувати соціальну відповідальність інвесторів. Якщо хтось має бажання розвивати бізнес на теренах Рівненщини, то така людина зобов’язана створювати нові робочі місця для місцевого населення, брати шефство над школами та дитсадками, допомагати медичним закладам на місцях.

Тобто, ви хочете поєднати економіку та соціальну політику?

- Жодна економіка не може бути виправдана, коли вона не несе соціальних зобов’язань. Зі своєї сторони, ми маємо показати відкритість бізнесу, а бізнес підтвердити свою відповідальність конкретними соціальними проектами.

Відтепер Рівненська обласна рада – це прозора, відповідальна структура, відкрита для кожного і готова не тільки слухати, але й чути усі проблеми та питання громадян. То ж запрошую усіх мешканців нашої області до плідної співпраці.

Розмовляв Владислав Боженко

УкраинаРивнеЕвромайдан