Як виховати справжнього чоловіка

Як виховати справжнього чоловіка

- Ще кілограм бананів, будь ласка! - прошу в магазинчику біля дому. Пакет уже переповнений продуктами. Іван на руках.

- Щось Матвійко вам не помагає, - продавчиня вже добре знає усю нашу сім'ю.

- Пішов на базар по сир.

- По сир?! І вміє вибрати сам?

Вона дивується щиро. Я киваю, усміхаюся і лише на вулиці розумію, що може справді є чому дивуватися.

На базарі бабок з молочкою цілі ряди, а я просила 10-річного Матвія не брати першого-ліпшого, а спершу понюхати, спробувати. Навіть не сумніваючись, що купить добре.

Давно не сумніваюсь. Як і не сварю, якщо цей вибір зовсім не правильний. Роблю це можна сказати, свідомо, називаючи таку поведінку вкладеннями в сильний характер сина.

Сприяла цьому історія мого чоловіка (розповідаю з його дозволу), якому досі, у свої "майже сорок", не просто вдається всякий вибір.

Якось, коли він був трошки старшим за Матвія, а це припало на бідні 90-ті, мама відправила його в магазин за кавою. Зрозуміло, що кожна копійка тоді мала значно іншу цінність, аніж зараз, але затятим кавоманам легше було обійтись без хліба, аніж без чашки чорного напою чи то швидше прозорого від економії.

Юний Костік стрибунцем забіг в магазин і купив ...найкращу каву, яку порадила йому продавчиня на ту скромну суму, що мав. Але не ту, що просила мама.

Ніс її так само радісно підстрибуючи, бо то ж такеее!

"А я тобі що казала купити?! А ти що зробив?!" Приблизно таким був початок тексту мами, коли двері в квартиру зачинились за непослушним сином. Далі було дуже емоційно. Настільки, що Костя назавжди закарбував собі урок - роби лише те, що тебе просять, не лізь , де не треба, тримай свою думку та ініціативу при собі.

Пізніше бородатому дорослому Костянтину доведеться чимало попрацювати над своїм характером, над мужністю та чоловічістю, щоб повернути собі своє - віру, що ти робиш правильно.

Тепер він, як і я, ніколи не сваримо на свого сина за його вибір. Навіть якщо з базару він приносить найдорожчий (75 грн/кг), але й найсмачніший сир, а на здачу замість дюбелів, які просив купити чоловік, бо хоче тут трохи помайструвати, купує корм киці.

Дюбелів не було.

Блін.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

УкраинаРодители и детиСемьядети