Прокуратура столиці порушила 28 кримінальних справ

589
Прокуратура столиці порушила 28 кримінальних справ

Прокуратура міста Києва впродовж першого півріччя 2008 року провела перевірку суб’єктів господарювання щодо дотримання трудового законодавства та встановлено чимало порушень. Зокрема, приховування роботодавцями трудових відносин, виплата заробітної плати у "конвертах", безпідставні звільнення працівників, у тому числі й вагітних жінок, недотримання строків виплати заробітної плати, відпускних, розрахунку при звільненні тощо.

За результатами перевірок органами прокуратури столиці порушено 28 кримінальних справ, з яких 17 – за фактами безпідставної невиплати заробітної плати (ст. 175 КК України) та 11 – за фактами грубого порушення законодавства про працю, насамперед, не оформлення трудових стосунків, незаконне звільнення тощо (ст. 172 КК України). До суду скеровано 22 кримінальні справи, за актами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 86 посадовців. Громадянам відшкодовано 16,4 млн  грн заборгованості із виплати заробітної плати.

Часто, наймаючи працівників, керівники підприємств не укладають з ними трудових договорів, що призводить до втрати соціальних гарантій громадян. Як приклад, прокуратурою Шевченківського району міста Києва скеровано до суду кримінальну справу стосовно керівника товариства з обмеженою відповідальністю, який використовував працю найманого працівника для виконання  робіт, без оформлення з ним трудових стосунків. (ст. 172 ч. 1 КК України). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді  штрафу  до  п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю  на  строк  до  трьох  років, або виправними роботами на строк до двох років. Про це "КИЯНАМ" повідомили у прес-службі прокурора міста Києва.