У киян є шанс ненароком завітати до каналізації

432
У киян є шанс ненароком завітати до каналізації

Під час перевірки Святошинського і Солом’янського районів виявлено, що чимало люків інженерних колодязів не мають кришок, а зливоприймачі — решіток

Відтепер комунальники столиці будуть щотижня — під час колегії Київської міськдержадміністрації — звітувати про виконання робіт, запланованих на весняний двомісячник, пише газета "Хрещатик".

До сьогоднішнього засідання працівники Головного управління контролю за благоустроєм і зовнішнім дизайном Києва підготували чимало "фотозвинувачень", де зафіксували виявлені в різних куточках міста недоліки: несанкціоновані сміттєзвалища, обшарпані фасади будинків, не відремонтовані дитячі майданчики...

Як розповів начальник Головного управління контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном Києва Болеслав Андрушенко, наразі однією з проблем у столиці є крадіжки люків інженерних колодязів і решіток зливоприймачів.

Здебільшого їх здають до приймальних пунктів любителі швидкого заробітку. "На багатьох вулицях на місці люків зяють дірки (інколи навіть не обгороджені), а це створює небезпеку для пішоходів і авто",— переконаний пан Андрушенко. Там, де немає решіток зливоприймачів, під час дощів утворюються штучні озера. Однак він додав, що нинішнього року порівняно з минулими таких крадіжок стало значно менше. Наприклад, у 2005-му за одну тільки ніч з вул. Генерала Наумова зникло понад 10 кришок (вартість одного люка становить понад 500 — 600 грн — "Хрещатик"). "Нині ми намагаємося одразу закривати відкриті люки новими кришками",— сказав пан Андрушенко.

Інша проблема — сміття. Протягом тільки останнього місяця порушникам, які невчасно вивозять тверді побутові відходи та в неналежному стані утримують підпорядковані території, вручили 242 приписи, складено 76 адмінпротоколів. Особливе занепокоєння викликає зовнішній стан кіосків, яток, урн і контейнерів для сміття. Деякі з них потребують лише косметичного ремонту, але є й іржаві, з дірками — їх треба замінити.

У минулі вихідні в багатьох районах провели толоки, а вже 9 квітня в столиці стартує всеукраїнська акція "Зелений паросток майбутнього". Цього дня в парках і скверах садитимуть дерева і кущі. На сьогодні вже виконано майже 30% запланованого на весняний двомісячник.

Як повідомили в Головному управлінні контролю за благоустроєм, лише протягом минулого тижня акціонерне товариство "Київспецтранс" очистив від твердих побутових відходів 16 403 контейнери різної місткості. Нинішнього тижня 236 машин цього самого підприємства вивезли сміття з 18 471 контейнера.