Внаслідок вибуху оселя перетворилася на купу сміття

628
Внаслідок вибуху оселя перетворилася на купу сміття

Трагедія сталася після того, як господар помешкання вирішив власноруч перебудувати газове обладнання. В результаті експерименту чолов’яга у тяжкому стані потрапив до лікарні, а його оселя перетворилася на купу сміття.

Вибух на вулиці Петровського прогримів близько третьої години дня. За одну мить він перетворив капітальний цегляний будинок на купу палаючого сміття. Від ударної хвилі у сусідніх хатах повилітали шибки та порепалися стіни.

Віра Іванівна, мешканка с. Гореничі: "Треба йти по лопату в сарай. Я оце так стою та й думаю, бо нога болить ходить. Коли тільки жух! Я піднімаю голову - я не побачила, що воно розкидане, а тільки шум пішов, дим. Я не вспіла зайти в хату, тільки крикнула сина. Кажу: вставай, бо щось страшне!!!"

Видео дня

Сусіди одразу зателефонували 01. Пожежники прибули за лічені хвилини, та гасити їм довелося хіба що дерев’яні балки з перекриття стелі та домашній мотлох. Попередній огляд місця трагедії не залишив вогнеборцям ніяких сумнівів - тут вибухнув газ.

Іван Семенюк, начальник служби Держпожежнагляду Києво-Святошинського РУ МНС України у Київській обл.: "Було виявлено, що громадянин, який тут мешкав, самочинно підключив резиновий трубопровід, яким користувався для тимчасового обігрівання своєї оселі. Використовував із грубим порушенням правил експлуатації газового господарства, яким не дозволяється самочинно цим користуватися".

Ще до прибуття рятівників серед руїн будинку сусіди знайшли і самого винуватця надзвичайного випадку. 40-річний чолов’яга дивом залишився живим. Вибух стався у момент, коли він зайшов до веранди й хотів запалити цигарку. За словами вогнеборців, основна кількість газу накопичилася саме у будинку. Коли оселя злетіла у повітря, саме одна із стін веранди і врятувала життя експериментатору. З численними опіками його одразу доправили до лікарні.

Василь Волошин, завідувач опікового відділення Київської обласної клінічної лікарні: "Знаходиться зараз в палаті інтенсивної терапії. Опіки в нього в основному це обличчя і руки. Стан його тяжкий, але стабільний. Він зараз отримує інтенсивну протишокову терапію".

Після того як чолов’яга повернеться із лікарні, жити йому доведеться просто неба. Співробітники МНС кажуть: трагедії можна було уникнути, коли б господар не жартував із газом.

Іван Семенюк, начальник служби Держпожежнагляду Києво-Святошинського РУ МНС України у Київській обл.: "Я хочу повідомити, щоб самочинно не влазили у газове господарство, не прокладали собі опалювальні лишні агрегати, не підключали їх, бо це небезпечно для життя. Це все небезпечно для життя. Це повинні робити фахівці, які все продумують, роблять усе, щоб убезпечити людське життя від небезпечних випадків".

Сусіди ж погорільця мають свою версію того, що сталося. Розповіли, що постраждалий після смерті батьків жив самотньо. Мовляв, в усьому винна горілка.

Очевидці трагедії у Гореничах розповіли знімальній групі "Свідка", що нібито знайшли на попелищі ікону Божої матері, що знаходилася у помешканні постраждалого чоловіка. В результаті вибуху вона аніскільки не постраждала, повідомляє НТН.